Jeśli Batman chciałby jeździć czymś praktycznym, to Porsche Taycan Turbo S jest dla niego

Jeśli Batman chciałby jeździć czymś praktycznym, to Porsche Taycan Turbo S jest dla niego

-porsche-taycan-turbo-s vossen

Podaj dalej

Dziś Batman jeździłby zapewne jakimś Dadmobilem, a ponieważ Batmobil jest dwumiejscowy to matowe Porsche Taycan Cross Turismo byłoby idealne.

Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo to idealny Dadmobil

Odkąd pamiętamy Batmobil w większości swoich wersji, jest dwumiejscowy. To oznacza, że ​​mógł pomieścić tylko jednego pasażera. Gdyby założyć, że dziś Bruce Wayne chciałby jeździć czymś bardziej praktycznym i złowrogo wyglądającym, ten elektryk od Porsche jest idealną propozycją.

Po pierwsze, Taycan Cross Turismo jest naprawdę praktyczny jesli chodzi o elektryczny rodzinny samochód. Jeśli takiego oczywiście szukasz. Porsche co prawda wolałoby abyś określał ten model mianem Shooting Brake, ale mówiąc dosadnie jest to idealne nowoczesne rodzinne kombi.

Po drugie, jeśli chodzi o maksymalną wydajność, najlepszym rozwiązaniem jest wariant Turbo S z akumulatorem o pojemności 93 kWh. Poza tym, ten piękny matowy czarny egzemplarz Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo to Dadmobile, którego Batman nigdy nie miał.

Porsche-Cross-Turismo-Turbo-S-Hybrid-Forged-Series-
foto: Vossen

Wystarczy, że wybierzesz tryb Overboost z aktywną kontrolą startu, a zyskasz moc  761 KM i 1050 Nm momentu obrotowego. To ci pozwoli osiągnąc setkę w czasie zaledwie 2,6 sekundy, mimo że samochód waży tyle samo co duży SUV.

Ten konkretny egzemplarz Taycana Cross Turismo, ma złowrogi wygląd dzięki czarnemu matowemu wykończeniu nadwozia.  Uzupełniono je przyciemnionymi szybami, błyszczącymi czarnymi relingami dachowymi i błyszczącymi czarnymi felgami aluminiowymi HF-5 od  Vossen. Smaczku dodają żółte zaciski, które idealnie kontrastują z kolorem nadwozia, a jednocześnie pasują do logo Porsche.

Z tyłu przyciemniono napis, ale z bliska widać, że nie jest to jakiś tam Taycan dla „biednych” tylko Dadmobil, którego właściciel jest prawdziwym bohaterem w swoim domu.

foto: Vossen

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News