Jeep właśnie zapowiedział małego, taniego SUV-a. Będzie kosztował poniżej 100 tys. zł

Nowy SUV Jeep Renegade pojawi się na rynku z tanią wersją elektryczną. Prawdopodobnie samochód otrzyma tę samą platformę oraz technologię co inne podobne samochody z grupy Stellantis. Będzie więc dostępny obok Citroena C3, czy zapowiedzianego pod koniec ubiegłego tygodnia Fiata Grande Panda. SUV pojawi się na rynku jednak dopiero w 2027 roku. 

Jeep-Wagoneer-S-SUV
Podaj dalej

Nowy SUV z rodziny Jeepa będzie wyjątkowo tani?

nowy-jeep-suv

Choć w obecnej chwili SUV Jeep Renegade jest już w sprzedaży, to jednak dyrektor generalny marki potwierdzi, że zupełnie nowa generacja samochodu pojawi się w okolicy 2027 roku. Antonio Filosa, dyrektor generalny marki, ujawnił podczas konferencji inwestorskiej, że firma pracuje nad nową wersją samochodu. 

SUV będzie miał wersję czysto elektryczną i ma kosztować mniej niż 100 000 złotych. Te ceny nie są jednak w żaden sposób wiążące. Nie wiemy też, czy mówił on o cenach razem z rządowymi dopłatami, czy też nie. Ciężko też przewidzieć, jak będą różniły się ceny w zależności od rynków. 

Nowy Jeep Renegade jednak z całą pewnością będzie tanim samochodem. To oznaczałoby, że będzie tańszy od obecnego Jeepa Avengera, który na rynku pojawił się w zeszłym roku. Ten elektryczny SUV jest w chwili obecnej wyceniony na około 140 000 złotych. 

Ambitne plany producenta

nowy-jeep-suv

Bazują na cenie przedstawionej przez dyrektora marki, możemy spodziewać się, że nowy SUV otrzyma elastyczną platformę inteligentnych samochodów. Architektura CMP używana jest przez wiele pojazdów w grupie Stellantis. 

Już dziś możemy znaleźć ją w nowym Citroenie C3, C3 Aicross, a także Fiacie Grande Panda. Włoski mini SUV ma pojawić się w sprzedaży już w tym roku i może okazać się dużym hitem sprzedażowym. Więcej o tym pojeździe przeczytacie TUTAJ. Wymienione wyżej samochody są dostępne zarówno w wersjach hybrydowych, jak i czysto elektrycznych. Nowy SUV Jeepa z pewnością otrzyma również podobne wersje napędowe. 

Renegade powinien być otwarciem dla zupełnie nowej rodziny modeli Jeepa. Wśród nich pojawi się także zupełnie nowy Wagoneer, którego firma zapowiedziała na rok 2026. Wtedy też powinien pojawić się w europejskich salonach. Do końca tego roku powinien pojawić się także nowy Jeep Recon All-Electric 4×4 oraz nowy Jeep Compass. Filos zapowiedział też, że firma pracuje nad SUV-em skierowanym do szerszego grona klientów, który pojawi się w przyszłym roku. 

Przeczytaj również