Jak walczyć z cwaniakami, którzy parkują gdzie chcą? Mieszkańcy Warszawy mają swój sposób

Jak walczyć z cwaniakami, którzy parkują gdzie chcą? Mieszkańcy Warszawy mają swój sposób

Podaj dalej

Do zdarzenia doszło w Warszawie, a konkretniej w dzielnicy Mokotów. Od pewnego czasu samochody notorycznie parkowały w miejscu, gdzie panuje zakaz ruchu w obie strony. Jak rozwiązać problem?

„Gazeta Wyborcza” poinformowała, że zakaz ruchu obowiązuje na terenie niedaleko alei Niepodległości 54 w Warszawie. Przy jednym z bloków znajduje się droga wyłożona kostką brukową, z której korzystać mogą wyłącznie mieszkańcy, którzy chcą zaparkować na podziemnym parkingu.

Oczywiście są tacy, którzy przepisy i znaki mają gdzieś i notorycznie parkują sobie na tej drodze. Mieszkańcy Mokotowa mają z tym problem. Samochody utrudniają bowiem np. wywóz kubłów przez śmieciarzy. Próbowali oni interweniować, np. u straży miejskiej, ale interwencje te były bezskuteczne.

W takim wypadku mieszkańcy postanowili sami rozwiązać ten problem. Pewna osoba kupiła sprej i pomazała samochody stojące w niedozwolonym miejscu napisem „NIE STAWAJ TU!”. Wandala uchwyciły kamery monitoringu. Sprawca w taki sam sposób potraktował kilka aut.

Policja stwierdziła, że wartość wyrządzonych szkód przekroczyła 500 zł, więc zostanie to zakwalifikowane jako przestępstwo. Sprawcy grozi zatem grzywna, kara ograniczenia wolności, lub kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News