Jak odkorkować polskie miasta? Pomóc mógłby brutalny przepis z Wielkiej Brytanii

Jak odkorkować polskie miasta? Pomóc mógłby brutalny przepis z Wielkiej Brytanii

EJV0goGWwAA1BFX

Podaj dalej

W Wielkiej Brytanii prawo nie cacka się z brakiem ubezpieczenia samochodu. Tego typu pojazdy mogą tam zgdonie z prawem trafić na aukcję lub do zgniatarki, co grozi m.in. jednemu z egzemplarzy wciąż rzadkiego Lamborghini Urus.

Problem powstał, gdy pewien młody mężczyzna (danych o jego wieku nie upubliczniono) szalał drogim SUV-em po ulicach Manchesteru. Na jego nieszczęście zrobił to na oczach patrolu policji, który natychmiast przerwał jego niebezpieczne wybryki.

Kierowca nie posiadał ubezpieczenia Lamborghini. Zresztą jego dane widniały jedynie w polisie Volkswagena Golfa, należącego do jego rodziców. Mężczyzna tłumaczył się, że pożyczył 650-konnego Urusa od jednego z członków rodziny.

Lamborghini zostało na razie odholowane przez policję. W celu jego odbioru właściciel musi okazać dowód własności oraz ubezpieczenia. Jeśli nie będzie tego posiadać, służby zgodnie z lokalną ustawą o ruchu drogowym mogą skonfiskować pojazd, w celu wystawienia go na aukcji bądź zniszczenia w zgniatarce.

Przy braku ubezpieczenia policja często nie patrzy na markę i model. Niejednokrotnie zgniatarka niszczyła tam nawet supersamochody. Z danych brytyjskiej policji wynika, że w 2018 r. zajęto ponad 100 tys. samochodów luksusowych i sportowych z uwagi na brak ważnej polisy.

Czy tego typu surowe przepisy przydałyby się także w Polsce? Kto wie, ponieważ według analiz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w naszym kraju przybywa pojazdów bez aktualnej polisy OC. Ostatnie dane wskazują na to, że właścicieli aut, którzy unikają wykupienia ubezpieczenia jest około 100 tysięcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News