Jak długo potrwa seria Mikołaja Marczyka w RSMP?

Jak długo potrwa seria Mikołaja Marczyka w RSMP?

37 interakcji

Podaj dalej

Seryjne zwycięstwa w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski nie stanowią codzienności. Zwycięstwo w więcej niż dwóch rundach z rzędu zdarzały się w ostatnich latach tylko nielicznym.

Jednym z zawodników, którzy są typowani do zanotowania wyjątkowej serii w RSMP jest kierowca Skoda Polska Motorsport, Mikołaj Marczyk. Łodzianin wygrał dwie szutrowe rundy minionego sezonu, które zamykały cykl. Jeżeli wygra Rajd Świdnicki Krause to powtórzy wyczyn Bryana Bouffiera, który w 2015 r. wygrał 3 rajdy z rzędu.

Chciałbym kontynuować dobrą passę z końca sezonu i przekłuć te szutrowe sukcesy na świetne tempo na asfalcie – przyznał Mikołaj Marczyk. – Zobaczymy czy to nam się uda. Nie byłem do końca usatysfakcjonowany z naszego poziomu sportowego na asfalcie w końcówce sezonu. Mam nadzieję, że to takie dobre morale, ta pewność siebie, którą mamy z końca roku i też dobry start w warszawskiej Barbórce zaprocentują już na Rajdzie Świdnickim.

Jeżeli chodzi o dużą liczbę zwycięstw z rzędu, to w latach 2012-2013 wysoko poprzeczkę umieścił Kajetan Kajetanowicz. Ustronianin wygrał 7 rund RSMP z rzędu, a wynik mógł być zapewne jeszcze lepszy, gdyby nie opuścił ostatniego rajdu sezonu 2013. Marczyk niejednokrotnie podkreślał, że stara się naśladować popularnego Kajto, dlatego nie jest wykluczone, że kierowca Skoda Polska Motorsport spróbuje dogonić utytułowanego mentora.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News