ITD zatrzymało rosyjskiego tira. Białorusin ukrywał sekret w... skarpetce

ITD zatrzymało rosyjskiego tira. Białorusin ukrywał sekret w... skarpetce

Podaj dalej

Kierowcy tirów często uciekają się do ekscentrycznych metod, aby jeździć dłużej i bez obowiązkowych przerw. W miniony wtorek śląskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego nie udało się przechytrzyć Białorusinowi.

Kierowca prowadzący tira rosyjskiego przewoźnika wpadł na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie. Z pozoru jego dokumenty wyglądały właściwie, ale inspektorzy zorientowali się, że coś tu nie gra. W końcu mężczyzna przyznał się, że jeździł naprzemiennie z kartą kolegi. Ukrywał ją w swojej… skarpetce.

Po połączeniu zapisów z kart okazało się, że Białorusin wielokrotnie przekroczył czas prowadzenia bez przerw, skracał odpoczynki i przekraczał dzienny czas prowadzenia zestawu. Mężczyzna był nieźle przygotowany do takiej działalności, ponieważ miał szacunki o wysokościach kar za podobne przewinienia w krajach Unii Europejskiej.

Gdyby zsumować wartość każdego z przewinień, ITD musiałoby nałożyć karę 50 tys. złotych. Na szczęście dla przewoźnika, maksymalna jednorazowa kara wynosi 12 tys. złotych. Oprócz tego ukarano samego kierowcę grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych i taką samą kwotą zarządzającego transportem.

ITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News