Zupełnie nowa Skoda przyłapana na szpiegowskich zdjęciach. Wygląda niesamowicie! [GALERIA]

Zupełnie nowa Skoda przyłapana na szpiegowskich zdjęciach. Wygląda niesamowicie! [GALERIA]

skoda-enyaq

Podaj dalej

Do tej pory zupełnie nowa Skoda była chroniona jak jedna z największych tajemnic czeskiego producenta. Samochód został jednak przyłapany z minimalnym kamuflażem i musimy przyznać, że wygląda naprawdę świetnie! Skoda, mimo swoich ostatnich wysiłków, wciąż nie jest kojarzona ze stylowymi autami o atrakcyjnym wyglądzie. Ten samochód może to zmienić. 

Nowa Skoda wygląda świetnie!

skoda-enyaq-coupe
fot. autoforum.cz

Skoda uzupełni gamę Enyaqa bardziej stylową, elegancką wersją w nadwoziu coupé. Będzie to produkcyjna wersja koncepcji Vision iV, która została pokazana w zeszłym roku w Genewie. Wówczas samochód otrzymał bardzo pozytywne noty, a szpiegowskie zdjęcia są jeszcze bardziej obiecujące. 

Międzynarodowa prasa nazwała ten samochód „Lamborghini dla biednych”, choć nie jest wciąż do końca jasne, ile kosztować będzie ten samochód. Nie dziwi nas jednak fakt, że Skoda zdecydowała się na seryjną produkcję, która rozpocznie się jeszcze w tym roku. 

skoda-enyaq-coupe
fot. autoforum.cz

Prezentacja już w tym roku

Stylowa Skoda Enyaq na pierwszych zdjęciach pojawiła się w zeszłym tygodniu, jednak były to obrazki kiepskiej jakości i tylko pod jednym kątem. Na portalu autoforum.cz pojawiły się jednak zdjęcia lepszej jakości, podczas testów modelu. Widzimy bardzo intrygującą linię dachu i pasującą do całości pokrywą bagażnika. Od modelu koncepcyjnego różnią się też błotniki i zderzaki. 

skoda-enyaq-coupe

Skoda początkowo chciała zaprezentować ten model już w kwietniu, ale nie udało się spełnić tego terminu. Według ostatnich plotek samochód ma zostać pokazany na targach mobilności, 7 września, w Berlinie. 

Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie będzie nazywać się nowa Skoda, ale najbardziej prawdopodobnym wyborem jest Enyaq iV Coupe. Nowy SUV będzie dostępny na wszystkich rynkach, w których operuje czeski producent. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News