Wakacyjny bon na paliwo - z tą promocją zatankujesz benzynę i Diesel po 5 zł/litr. Jak wziąć pieniądze?

Wakacyjny bon na paliwo - z tą promocją zatankujesz benzynę i Diesel po 5 zł/litr. Jak wziąć pieniądze?

diesel ceny paliwo

Podaj dalej

Paliwo przed okresem wakacyjnym znacznie podrożeje. To tendencja, która ma miejsce co roku, jednak w sezonie 2022 będzie wyjątkowo dotkliwa dla kierowców. Więcej wyjazdów wakacyjnych oznacza zwiększenie popytu, a co za tym idzie, droższe paliwo na stacjach benzynowych. W tej promocji możemy jednak odebrać pieniądze na tankowanie. Sprawdź szczegóły TUTAJ. 

Tańsze paliwo z tą promocją

Benzyna, która jest wciąż najbardziej popularnym rodzajem paliwa, od miesiąca podrożała o średnio 0,90 zł. Niestety, ale eksperci wskazują, że ten trend będzie utrzymywał się aż do lipca/sierpnia. To z kolei oznacza, że tegoroczne wakacje mogą być najdroższe w historii. 

Obecnie paliwo Pb95 kosztuje już więcej niż Diesel. W wielu miejscach w Polsce za litr benzyny bezołowiowej kierowcy muszą zapłacić już grubo powyżej 7 zł. Według prognoz ekspertów i analityków, cena ta może wzrosnąć w najbliższych tygodniach nawet do 8 zł. 

paliwo diesel benzyna ceny
fot. freepik.com –
lucigerma

Na szczęście są liczne promocje, które pozwolą nieco odciążyć portfele kierowców. W tej przygotowanej przez portal Oponeo możemy otrzymać kartę przedpłaconą do wykorzystania na paliwo. W zależności od dokonanych zakupów, otrzymamy 60 lub 120 zł do wykorzystania na stacji paliw. 

W przypadku wakacyjnych wyjazdów to dość spora suma, którą możemy wydać na gofry czy świeżutką rybę nad morzem. Warto pamiętać o promocji, bowiem aktualnie nie ma ona terminu wygaśnięcia. To oznacza, że jeśli będziecie musieli zrobić zakupy na Oponeo, warto skorzystać z tego linku i tej promocji. 

Jak długo potrwa drożyzna na stacjach paliw?

paliwo diesel benzyna
fot. pixabay

Niestety, ale i tu nie mamy zbyt dobrych wiadomości. Eksperci wskazują, że zbliżające się embargo na rosyjską ropę naftową, a także zwiększony popyt z okazji zbliżających się wakacji, nie są sprzyjające cenom paliw. 

Te już wkrótce mogą kosztować nawet 8 zł/litr, jednak tym razem to benzyna powinna być znacznie droższa niż Diesel. Jedynym plusem może być to, że koszty transportu, a więc wszystkich towarów znajdujących się na naszych półkach, przynajmniej na ten moment się ustabilizowały. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News