Volkswagen właśnie został najbardziej zadłużoną firmą na świecie. Ma dług większy niż Węgry i RPA!

Volkswagen właśnie został najbardziej zadłużoną firmą na świecie. Ma dług większy niż Węgry i RPA!

Podaj dalej

Badanie 900 największych firm na świecie wykazało, że w statystyce najbardziej zadłużonych na pierwszym miejscu znalazł się… Volkswagen. Dług niemieckiej firmy wynosi obecnie więcej, niż dług całej Republiki Południowej Afryki! 

volkswagen-dlug-zadluzenie

Volkswagen ma większe zadłużenie niż kraje takie jak RPA (180,1 mld dolarów), czy Węgry (101,9 mld dolarów). Duża część zadłużenia VW związana jest z jego dużym działem finansowym. Obecnie zadłużenie niemieckiej firmy wynosi 192 miliardy dolarów! 

Na liście nie tylko Volkswagen

Volkswagen nie jest jedynym producentem samochodowym z ogromnymi zadłużeniami. Inny niemiecki producent, Daimler, znajduje się na równie wysokim 3. miejscu z zadłużeniem 151 miliardów dolarów. Niedaleko jest Toyota z długiem 138 miliardów dolarów, Ford ze 122 miliardami dolarów i BMW ze 114 miliardami dolarów. 

top-10-zadluzonych-firm

Spośród 10 najbardziej zadłużonych firm na świecie aż pięć to producenci samochodów. 

Dla porównania, istnieje wiele dużych firm, które nie tylko nie mają zadłużenia, ale mają też ogromne rezerwy gotówki. Liderem w tej statystyce jest Alphabet ze 104 miliardami dolarów na koncie. Pokonuje takich gigantów jak Samsung (78 mld dolarów), Microsoft (47 mld dolarów), czy Facebook (44 mld dolarów). 

W następstwie pandemii koronawirusa globalne zadłużenie korporacyjne wzrosło o około 12 procent. Wynosi ono dziś 9,2 biliona dolarów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News