Używany Diesel? Zapomnij! Po te samochody najczęściej sięgają kupujący

Używany Diesel? Zapomnij! Po te samochody najczęściej sięgają kupujący

Kluczyki do auta

Podaj dalej

Po raz pierwszy w historii obserwujemy sytuację, w której to nie benzyna i Diesel królują w rankingu najczęściej wyszukiwanych samochodów używanych. W roku 2020 na szczyt listy wdrapały się samochody hybrydowe i elektryczne, które zdominowały ranking portalu wich.co.uk. Na tej krótkiej liście nie znalazły się żadne samochody napędzane benzyną lub olejem napędowym. 

Wśród trzech najchętniej wyszukiwanych samochodów aż dwa z nich to samochody elektryczne, a jeden jest hybrydowy. To tylko pokazuje, że zainteresowanie samochodami benzynowymi i typu Diesel maleje, a elektrykami… rośnie. 

Gdyby to zainteresowanie przekładało się na zakupy, rok 2020 mógłby być bardziej kluczowy. Zresztą, w listopadzie tego roku w Europie sprzedało się więcej elektryków niż Diesli, więc coś musi być na rzeczy. 

Które zelektryfikowane samochody wzbudzają największe zainteresowanie kupujących? I czy są one dobrym wyborem?

Tesla Model 3 

tesla model 3

Pierwsze miejsce należy do samochodu Elona Muska. Tesla Model 3 uważana jest za kluczowy model do przekonania nabywców do nowego nurtu. Wydaje się, że ta strategia działa. Model 3 to samochód skierowany na rynek masowy. 

Ma bardziej przystępną cenę i mniejszy rozmiar, choć wciąż to dość spory samochód. W ofercie amerykańskiego producenta znajdują się też większe Tesla Model X i limuzyna Model S. Tesla twierdzi, że podstawowy model 3 ma zasięg 400 kilometrów. 

W standardowym wyposażeniu znalazły się szklany dach, podgrzewane lusterka i system multimediów. Tesla jest wyposażona w centralną konsolę z ekranem dotykowym, którym steruje się większością kluczowych funkcji. 

Kia E-Niro

Kia e-Niro 02

Kia jest nie tylko tańsza niż Model 3, ale ma także większy o 40 kilometrów zasięg. Stylistyka SUV-a e-Niro i kompaktowy rozmiar są bardziej charakterystyczne dla tego, czego szukają klienci w Europie i Polsce. Samochód jest tylko odrobinę mniejszy niż popularny crossover Kia Sportage. 

Samochód jest objęty 7-letnią gwarancją i limitem kilometrów 160 000. To duży plus dla każdego nabywcy elektrycznego samochodu, który ma wątpliwości, czy samochód będzie mógł być użytkowany tak długo, jak chociażby Diesel. 

Honda Jazz Hybrid 

honda jazz

Pierwotnie wprowadzony na rynek w 2002 roku, Jazz czwartej generacji jest dostępny tylko jako hybryda. Wyjątkową zaletą tego samochodu jest jego praktyczność i sporo miejsca w małej karoserii. 

Praktyczność obejmuje też bogate standardowe wyposażenie, takie jak klimatyzacja, adaptacyjny tempomat, reflektory LED, czy radio DAB. Jeśli wolisz nadwozie typu SUV, możesz zdecydować się na Hondę Jazz Crosstar.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News