Używane BMW z przebiegiem 11 tys. km tańsze od nowej Skody Fabii. Co za okazja! [ZDJĘCIA]

Używane BMW z przebiegiem 11 tys. km tańsze od nowej Skody Fabii. Co za okazja! [ZDJĘCIA]

bmw-316ti-compact-uzywane

Podaj dalej

Na sprzedaż trafiło BMW z niezwykle niskim przebiegiem, które kosztuje mniej niż nowa Skoda Fabia prosto z salonu. Samochód jest jak nowy, choć ten model nie był szczególnie popularny. Mimo wszystko, to wciąż bardzo ciekawa oferta. 

To BMW to prawdziwy rarytas

bmw-316ti-compact-uzywane

Jeśli piszemy o ciekawych używanych samochodach na sprzedaż, najczęściej są to albo limitowane, albo bardzo mocne egzemplarze już ciekawych samochodów. Ale nie brakuje też aut z niezwykle niskim przebiegiem i dobrą ceną – takie właśnie jest to BMW. 

BMW 316ti E46 Compact z 2001 roku nie był szczególnie piękny i nawet Niemcy oficjalnie to przyznali. Pod maską ma 116-konny benzynowy silnik, więc nie jest też szczególnie szybki. Mimo iż nie jest to też szczególnie rzadki egzemplarz, dziś rzadko spotykamy go już na drogach. W latach, w których był w produkcji, miał być zwykłym BMW do miasta, czymś w rodzaju bawarskiego Golfa, dopóki nie pojawiła się Seria 1. 

bmw-316ti-compact-uzywane

Z wszystkich tych powodów, był to model często pomijany przez kupujących. Mimo to, ten konkretny egzemplarz jest godny uwagi. 

Niski przebieg i świetny stan

bmw-316ti-compact-uzywane

Jego najbardziej niezwykłą cechą jest to, że od 2001 roku znajduje się w rękach jednego właściciela. Od tej pory zrobił nim zaledwie… 11 232 kilometry. Przez większość czasu BMW stało więc w garażu i tak też wygląda. NIe znajdziemy na nim praktycznie żadnych śladów użycia. Wnętrze wygląda, jakby nikt nigdy w nim nie siedział, światła są jak nowe, a lakier też wygląda rewelacyjnie. To właściwie nowy samochód. 

Podobnie zachowane samochody, nawet mniej głośnych marek niż BMW, sprzedawane są bardzo drogo. Ten konkretny egzemplarz Serii 3 został wystawiony za jedyne 9900 euro (45 000 zł). Może to być ciekawy wybór – samochód ma napęd na tylną oś, manualną skrzynię i całkiem przyzwoite wyposażenie. Znajdziemy tu ksenony, szyberdach, podgrzewane sportowe fotele.

bmw-316ti-compact-uzywane

Samochód nie jest jednak demonem prędkości. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 10,9 sekundy, a maksymalna prędkość to 201 km/h. Ale mimo to, nawet w najtrudniejszych warunkach, nie powinniście odczuć szczególnych braków mocy. Nie mówiąc już o tym, że używaną Fabią za podobne pieniądze nie będziecie mogli pojechać bokiem…. 

bmw-316ti-compact-uzywane

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News