Używana Honda z przebiegiem 1,6 mln kilometrów! Właściciel zdradza, jak osiągnął taki wynik

Używana Honda z przebiegiem 1,6 mln kilometrów! Właściciel zdradza, jak osiągnął taki wynik

honda-vtec-przebieg

Podaj dalej

Ta Honda ma oprócz ogromnego nalotu także niezwykłą historię. Jej właściciel rozpoczął pracę jako kurier po artykuły medyczne w 2015 roku i od tego czasu co 12 miesięcy przejeżdżał około 160 000 kilometrów. Robi to do dziś, choć na liczniku jego samochodu widnieje już ponad 1,6 miliona kilometrów. Co ciekawe, samochód wciąż ma oryginalny silnik i wcale nie wybiera się na złom. 

Ta Honda jeszcze nie wybiera się na złom

honda-vtec-przebieg
fot. Honda

Honda Accord nie jest już dostępna w żadnym europejskim kraju, a jeśli jesteś nią zainteresowany, musisz udać się na rynek aut używanych. Jej ceny zaczynają się już poniżej 4000 zł. Za taką kwotę kupicie oczywiście najstarsze, około 15-letnie egzemplarze, które przejechały setki tysięcy kilometrów. I takie parametry z pewnością zniechęcają większość potencjalnych klientów. Ale spisanie na straty takiego samochodu może być błędem. 

Pewien Amerykanin przejechał swoim Accordem już ponad 1 milion mil, czyli dokładnie 1,6 mln kilometrów. Obecnie 20-letnia Honda została pierwotnie zakupiona przez żonę kuriera w 2015 roku. Wtedy samochód miał prawie 300 000 kilometrów przebiegu. Gdy podjął pracę, zaczął używać tego samochodu bardziej intensywnie. Każdego roku pokonywał około 160 000 kilometrów, co wielu z nas skłoniłoby do zmiany. Ale on pozostał przy japońskim coupé. 

honda-vtec-przebieg
fot. Honda

Mężczyzna udokumentował wszystkie naprawy. Najbardziej imponujący jest fakt, że Honda nadal ma oryginalny silnik. Ale w najbliższym czasie mężczyzna planuje go jednak wymienić. Oryginalne jest również zawieszenie. Skrzynia biegów była wymieniana raz, co tylko podkreśla solidność konstrukcji. 

Silnik ma się dobrze

– Nauczyłem się, że niektóre części należy wymieniać tylko na oryginalne. Słyszałem zbyt wiele przerażających historii od ludzi, którzy postanowili oszczędzić na wymianie paska. Tylko po to, aby całkowicie zniszczyć silnik – powiedział mężczyzna tuż przed osiągnięciem kamienia milowego. Jednocześnie przyznał, że w niektórych przypadkach sięga nie po nieoryginalne podzespoły. Należą do nich odlewane felgi, wydech, czy hamulce. 

honda-vtec-przebieg
fot. Honda

Co ciekawe, poza układem napędowym jakość Hondy nie była tak nieskazitelna. Mężczyzna musiał wymienić zamki w drzwiach oraz fotel kierowcy. Mimo to samochód wciąż nie wybiera się na tamten świat. Zamiast tego mężczyzna planuje wymienić mu silnik. Między innymi dlatego, że w ciągu ostatnich 8 lat pomógł wielu ludziom z problemami zdrowotnymi. 

Sześciocylindrowy silnik, który znajduje się pod maską, w chwili produkcji generował 243 KM i 288 Nm momentu obrotowego. Nie wiadomo, jak pracuje obecnie, ale pracuje i to już coś.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News