To pierwsza taka stacja benzynowa na świecie! Już wkrótce tankowanie przejdzie rewolucję

To pierwsza taka stacja benzynowa na świecie! Już wkrótce tankowanie przejdzie rewolucję

Podaj dalej

W dzisiejszym świecie opanowanym przez pandemię koronawirusa tankowanie na stacjach benzynowych wiąże się z pewnym ryzykiem. Ponadto, technologia cały czas się rozwija, więc to nieco dziwne, że wciąż tankujemy w taki sam sposób, jak kilkadziesiąt lat temu. Oto pierwsza stacja benzynowa na świecie, która rozwiązuje ten problem. Już wkrótce może czekać nas rewolucja w sposobie, jaki tankujemy nasze samochody. 

Od 100 lat stacja benzynowa wygląda tak samo

stacja benzynowa

Dzisiejszy proces tankowania jest powolny i brudny – musicie przyznać, że dla wszystkich z nas to konieczność. Proces wygląda tak samo od ponad 100 lat, mimo ogromnego postępu technologicznego we wszystkich obszarach.

W latach 50. wprowadzono automatyczną myjnię samochodową, w latach 80. bankomaty. Następnie pojawiły się zautomatyzowane kosiarki, odkurzacze i tysiące aplikacji, które upraszczają nasze codzienne życie. Po wprowadzeniu nowoczesnych technologii nikt nie chce wracać do starych nawyków. Po co spędzać czas na obowiązkach, skoro można przeznaczyć ten czas na coś bardziej przyjemnego?|

Obecnie na świecie porusza się ponad 1,2 miliarda samochodów, a liczba ta wzrośnie do 2 miliardów w ciągu najbliższych 10 lat. Rocznie czynność tankowania wykonujemy około 50 miliardów razy! Przy dwukrotnie większej liczbie samochodów, pojawi się wzrost zapotrzebowania na infrastrukturę paliwową. 

stacja benzynowa tankowanie

Tankowanie jest szybsze i czystsze

Fuelmatics to firma, która oferuje ulepszony, zautomatyzowany proces tankowania. Jest szybszy, czystszy, bardziej przyjazny dla środowiska i atrakcyjny dla kierowców. Jeśli nie chcesz, nie musisz nawet wysiadać z samochodu. Nie musisz też dotykać brudnego pistoletu, ani narażać się na toksyczne opary. 

Stacja benzynowa Fuelmatics FM5000 to najnowsza technologia automatycznego tankowania. Proces inicjowany jest przez aplikację, a kierowca może zostać w swoim samochodzie, monitorując proces tankowania z telefonu. Po zakończeniu procesu kierowca otrzymuje zielone światło. Aplikacja obsługuje również płatność, a paragon wysyłany jest na maila użytkownika. 

Jak szybko można zapłacić za paliwo funkcją ORLEN Pay? Sprawdziliśmy to!

Takie rozwiązanie wydaje się być również idealne dla właścicieli stacji benzynowych. Usługa premium jest dziś bowiem powszechnie akceptowaną koncepcją, z której korzysta wiele osób. Dodając zaledwie kilka groszy do ceny paliw, sprzedawca może znacznie zwiększyć swoje przychody. 

Same plusy, również dla sprzedawców

Co więcej, automatyczne tankowanie zwiększy przepustowość i pozwoli obsłużyć większą liczbę klientów na godzinę. Przyciągnie także nowych klientów i zwiększy sprzedaż, co za tym idzie konkurencyjność danej stacji. Ponadto, oferuje także oszczędności, gdyż stacja jest niemal całkowicie bezobsługowa. 

stacja benzynowa tankowanie

System może być wdrożony do już istniejących stacji benzynowych, niezależnie od tego, jakie pompy paliwa znajdują się obecnie. 

Czy system opracowany przez tę firmę może być przyszłością? Wydaje się, że jak najbardziej tak. Dziś wszystko idzie w stronę automatyzacji, a tankowanie tradycyjne ma już ponad 100 lat. Najwyższy czas na zmiany!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News