To najtłustszy SUV, jakiego widzieliśmy. Audi SQ7 po tuningu ABT uwalnia kosmiczną moc Diesla V8!

To najtłustszy SUV, jakiego widzieliśmy. Audi SQ7 po tuningu ABT uwalnia kosmiczną moc Diesla V8!

Podaj dalej

Poliftowe Audi SQ7 stuningowane przez firmę ABT dysponuje potężnym 4-litrowym silnikiem TDI V8. Gigantyczne 22-calowe koła sprawiają, że wielki SUV wygląda jeszcze bardziej imponująco. Co powiecie na takiego kolosa z silnikiem typu Diesel?

audi-sq7-diesel-suv-abt

Potężny SUV z jeszcze bardziej potężnym Dieslem

Tunerzy nie spali w okresie pandemii koronawirusa i jednym z efektów ich prac jest m. in. to Audi SQ7. 

Pod jego maską pracuje potężny 4-litrowy silnik Diesla w układzie V8. Wysokoprężna jednostka jest rzecz jasna turbodoładowana. Generuje 429 KM i monstrualne 900 Nm momentu obrotowego już przy 1250 obr./min – w standardzie.

audi-sq7-diesel-suv-abt

Można by pomyśleć, że to w zupełności wystarczające wartości, nawet jak na dużego i ciężkiego SUV-a. Tunerzy w firmie ABT zdecydowali się jednak podnieść te wartości. Teraz Diesel generuje 503 KM i 969 Nm momentu. 

Kocur nie tylko pod maską

Niemcy nie zapomnieli także o wyglądzie. Mamy więc szersze błotniki na przedniej i tylnej osi, a także zmienione mocowanie przedniego splittera. Nadaje ono SUV-owi bardziej złowrogiej postawy. 

audi-sq7-diesel-suv-abt

Spojler dachowy i cztery końcówki wydechu z niestandardowymi końcówkami służą jako dodatkowe przypomnienie, że nie jest to fabryczne SQ7. Dopełnieniem listy modyfikacji są 22-calowe koła i szereg akcentów z włókna węglowego.

Specjalistom z branży tunerskiej udało się sprawić, że Audi SQ7 wygląda teraz bardziej agresywnie, bez przekraczania cienkiej granicy. Tak, mamy tutaj na myśli Mansory.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News