To najtańszy Diesel na świecie! Dacia przy tym to zdzierstwo. Jak to możliwe?!

To najtańszy Diesel na świecie! Dacia przy tym to zdzierstwo. Jak to możliwe?!

Podaj dalej

Dacia to zdecydowanie najtańszy samochód dostępny na polskim rynku. Ten Diesel przebija jednak ceną nawet najtańsze Sandero, czy Dustera. Miejski samochód z silnikiem wysokoprężnym ma być dostępny dla każdego kierowcy. Z silnikiem o mocy 90 KM wydaje się być całkiem niezłą propozycją. Jest tylko jedno ale. 

Tańszy niż Dacia

tata-altroz-diesel

Tata Altroz Diesel cenowo przebija każdą Dacię. Co ciekawe, samochód oferuje naprawdę niezłe wyposażenie, a sam silnik wysokoprężny również wydaje się być solidny. 1,5-litrowa jednostka ma 90 KM i dysponuje momentem 200 Nm, co wydaje się być w zupełności wystarczające do miejskiej jazdy. 

Swoją moc osiąga między 1500-3000 obr/min. Ten zakres momentu obrotowego idealnie pasuje do ruchu miejskiego. Oznacza to, że moc silnika typu Diesel jest dostępna niemal natychmiast po naciśnięciu przepustnicy. 

tata-altroz-diesel-2

Jak wynika z pierwszych recenzji dostępnych w internecie, samochód jest całkiem dobrze wyciszony, a Diesel bez wysiłku osiąga pierwsze 100 km/h. Altroz ​​jest także najlepiej ocenianym hatchbackiem w Indiach pod względem bezpieczeństwa, więc pasażerowie mogą czuć się stosunkowo swobodnie. 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Stylowy i dobrze wyposażony

Mimo że od premiery minął rok, Altroz ​​nadal wygląda najbardziej stylowo w swoim segmencie. Przestrzeni jest pod dostatkiem, czy to na tylnej kanapie, czy w gigantycznym bagażniku o pojemności 345 litrów.

tata-altroz-diesel-3

W wyposażeniu znajdziemy m. in. klimatyzację, 7-calowy ekran (z Apple CarPlay, czy AndroidAuto), a nawet głośniki Harman-Kardon! Za ten samochód z silnikiem typu Diesel trzeba zapłacić 35 000 zł w podstawie. Brzmi nieźle! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News