To najszybszy Diesel, jakiego możesz dziś kupić! Osiągi tego BMW przyprawiają o gęsią skórkę

To najszybszy Diesel, jakiego możesz dziś kupić! Osiągi tego BMW przyprawiają o gęsią skórkę

bmw diesel

Podaj dalej

Silniki typu Diesel zaskarbiły sobie serca Polaków głównie za sprawą świetnej ekonomii, ale wszyscy wiemy, że charakteryzują się też bardzo dobrymi osiągami „od dołu”. To BMW z jednostką wysokoprężną jest najszybszym samochodem w tej kategorii, jaki możesz dziś kupić. Jego osiągi robią naprawdę porządne wrażenie! 

To BMW robi robotę!

bmw-diesel-m330d

Czy ktoś zna szybszy samochód z silnikiem typu Diesel, który można dziś kupić? My też nie. Sprint od 0 do 100 km/h w tym BMW M340d zajmie zaledwie 4,8 sekundy. Oznacza to, że jest szybsze od Audi S4, wszystkich Mercedesów, a także obu Alpin X3 i XD3, a także Serii 5. Nieźle, prawda?

M340d napędzanej jest tą samą turbodoładowaną, rzędową szóstką. 3-litrowy Diesel ma jednak więcej o 74 KM (335 KM z 261 KM) i moment obrotowy 580 Nm. Wszystko to dostępne jest już od 1750 obr/min. Do tego mamy jeszcze 48-woltowy system mild hybid, który wypełnia wszystkie luki w dostarczaniu mocy silnika spalinowego. 

bmw-diesel-m330d-2

Skrzynia biegów to standardowa 8-stopniowa przekładnia, która jest w zupełności wystarczająca. Ba! To jedna z najlepszych skrzyń na rynku. Sportowy wydech „M” zapewnia z kolei bardzo charakterystyczny „akompaniament dźwiękowy”.

Diesel klekocze szybko i ekonomicznie 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Zarówno sedan jak i touring M340d są wyposażone w napęd na wszystkie koła xDrive, a także sportowe hamulce M, zawieszenie, układ kierowniczy, mechanizm różnicowy i stylistykę nadwozia.

Silnik Diesla w tym Renault dosłownie produkuje paliwo. Nie uwierzysz w to spalanie!

Jeśli zaś chodzi o ekonomię, BMW twierdzi, że ich Diesel spali zaledwie 5,4 litra/100 km. Nowy silnik zastępujący 335d spełni również rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6d z wynikiem na poziomie 143 g/km CO2. Jesteśmy wielkimi fanami M340i z silnikiem benzynowym, ale czy Diesel jest równie dobry?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News