Super rzadka Skoda Octavia RS WRC na sprzedaż! Niski przebieg, świetny stan i cena - 4x mniej niż normalnie [ZDJĘCIA]

Super rzadka Skoda Octavia RS WRC na sprzedaż! Niski przebieg, świetny stan i cena - 4x mniej niż normalnie [ZDJĘCIA]

skoda-octavia-rs-wrc-na-sprzedaz

Podaj dalej

Najrzadsza nowoczesna Skoda może być twoja za jedną czwartą ceny. Czeski producent przygotował tylko 100 takich egzemplarzy. Zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe? Tak to brzmi, ale to prawda. Wystarczy, że samochód wystawiony jest na rynku, na którym Skoda nie cieszy się zbyt dużą popularnością. 

skoda-octavia-rs-wrc-na-sprzedaz

Samochody sprowadzone z Wielkiej Brytanii są zazwyczaj tańsze niż kupione na naszym lokalnym rynku. Nie dotyczy to jednak historycznie cennych, rzadkich samochodów, które mogą tam kosztować nawet więcej niż w Polsce. 

Standard życia w Wielkiej Brytanii jest na ogół wyższy, więc na nowy samochód może pozwolić sobie znacznie więcej osób. A to z kolei zostawia mniej miejsca na rynku samochodów używanych. Ponadto, auta mają kierownicę po prawej stronie, więc nie jest łatwo sprzedać je do Niemiec czy innych europejskich krajów. W Polsce możemy jednak od pewnego czasu bez większych przeszkód taki samochód zarejestrować. 

Używana Skoda Octavia RS za połowę ceny

skoda-octavia-rs-wrc-na-sprzedaz

Ten niezwykły przypadek pokazuje, jak daleko od siebie są światy Europy kontynentalnej i Wielkiej Brytanii. Na wyspach pojawiła się najrzadsza nowoczesna Skoda, wyprodukowana w zaledwie 100 egzemplarzach. To limitowana edycja Octavii RS WRC. Samochód sam w sobie nie jest tak wyjątkowy, jak mogłaby sugerować jego nazwa. Ale już rzadkość wystarcza, aby zachowane w Europie egzemplarze sprzedawać za około 140 000 zł. 

Niestety ten egzemplarz nie jest w 100% oryginalny. Samochód został częściowo przemalowany przez jednego z dealerów, otrzymał też przyciemnione światła, skąd dużo niższa cena. Przywrócenie auta do stanu pierwotnego nie będzie jednak tak drogie i trudne. 

skoda-octavia-rs-wrc-na-sprzedaz

To samochód, który ucieszy każdego kolekcjonera, więc to czy ma kierownicę po prawej czy lewej stronie powinno mieć znaczenie drugorzędne. 

Niski przebieg i świetna cena

Skoda ma na liczniku 138 000 kilometrów, więc nie ma tragedii. Co więcej, jest po pełnym remoncie przeprowadzonym u dealera Skody, który wykorzystywał samochód do celów promocyjnych. A samochód jest wystawiony za zaledwie 34 000 zł! 

To świetna szansa na zdobycie wyjątkowej Skody za ułamek jej ceny, który musielibyśmy zapłacić w Polsce, Niemczech czy Czechach. Konkretny samochód znajdziecie pod tym linkiem. Szkoda, że właściciel nie zachował go w 100% w oryginalnym stanie, natomiast wydaje się, że w Wielkiej Brytanii i tak nikt by go nie docenił. A u nas może być prawdziwym hitem. 

skoda-octavia-rs-wrc-na-sprzedaz

Niski przebieg i dobry stan oznacza, że jeśli będziecie mieli ochotę, to możecie tym samochodem normalnie jeździć. Ale jeśli przywrócicie go do stanu pierwotnego, będziecie mogli sprzedać go z zyskiem z pocałowaniem ręki. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News