To koniec Skody Fabii w takiej formie, jaką pokochali Polacy. Zaskakująca decyzja czeskiego producenta

To koniec Skody Fabii w takiej formie, jaką pokochali Polacy. Zaskakująca decyzja czeskiego producenta

2018-skoda-fabia-facelift

Podaj dalej

Skoda dziś rano ogłosiła bardzo zaskakujące posunięcie. Nowa Skoda Fabia, która pojawi się już w 2021 roku, będzie początkowo ograniczona do nadwozia typu hatchback. Co ciekawe, obecnej generacji kombi pozostanie w sprzedaży do czasu, gdy czeski producent wprowadzi na rynek kombi w nowej „budzie”. Kiedy jednak się to stanie?

2018-skoda-fabia-facelift

Skoda Fabia 2021 – na kombi musimy poczekać

Bardziej praktyczny i ulubiony przez klientów styl nadwozia kombi został co prawda potwierdzony, jednak na nową generację będziemy musieli jeszcze poczekać. Skoda Fabia początkowo dostępna będzie tylko jako hatchback. 

Tymi informacjami podzielił się w wywiadzie dla niemieckiego Auto Motor und Sport szef firmy, Thomas Schafer. Zdradził, że Skoda planuje utrzymanie obecnego kombi w sprzedaży do końca 2022 roku. 

2018-skoda-fabia-facelift

Oznacza to, że Skoda będzie sprzedawać jednocześnie dwie generacje Fabii przez prawie dwa lata! To przypomina nam czasy, gdy Octavia Tour oparta na pierwszej generacji przez jakiś czas pokojowo współistniała z Octavią drugiej generacji.

Nie ma konkurencji

Wygląda na to, że Skoda nie spieszy się z odnowieniem Fabii w nadwoziu kombi. Choć ta decyzja z pewnością nie spodoba się fanom małych, praktycznych samochodów, spójrzmy na to jednak bardziej optymistycznie. Czeska marka jest jednym z nielicznych producentów samochodów, którzy mają w swojej ofercie małe, praktyczne kombi. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

2018-skoda-fabia-facelift

Z tego nadwozia wraz z wycofaniem Renault Clio Sport Tourer, Dacii Logan MCV, czy SEATa Ibizy ST, zrezygnowało już bardzo dużo producentów. Czesi mogą więc pozwolić sobie na pozostanie przy kombi obecnej generacji jeszcze przez kilka lat, nie martwiąc się o swoich rywali. 

W tym samym wywiadzie Thomas Schafer ujawnił, że czeska marka wprowadzi na rynek następną generację malutkiego Citigo z silnikiem spalinowym. Samochód będzie konkurował z Toyotą Aygo i innymi małymi samochodami miejskimi, które cieszą się niesłabnącą popularnością w Europie. 

Czy tak będzie wyglądała nowa Skoda Fabia? Szpiegowskie zdjęcia ujawniają więcej niż myślisz!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News