To jakiś obłęd! Zobacz brutalne przyspieszenie rekordowego Koenigsegg Regera (1500 KM). Od 0 do 400 km/h w mgnieniu oka

To jakiś obłęd! Zobacz brutalne przyspieszenie rekordowego Koenigsegg Regera (1500 KM). Od 0 do 400 km/h w mgnieniu oka

Podaj dalej

Znalezienie szybszego samochodu niż Koenigsegg Regera wydaje się być zadaniem niewykonalnym. Szwedzki hipersamochód oferuje brutalne osiągi, przyspieszenie i właściwości jezdne. Dzięki temu YouTuberowi wszystko to możemy poczuć niemal na własnej skórze. 

Rekordowy Koenigsegg

koenigsegg regera

Koenigsegg Regera z filmu został wyposażony w pakiet Ghost. Obejmuje on kilka ulepszeń aerodynamicznych, w tym dodatkowe płetwy na tylnych nadkolach, wyraźny przedni spliter i osłony z włókna węglowego. 

Samochód otrzymał także niezwykle lekkie alufelgi z włókna węglowego, które nie tylko dobrze wyglądają, ale pomagają odelżyć cały zestaw. Na kołach znalazły się opony Michelin Pilot Sport Cup 2. 

Klip oferuje nam również szczegółowe spojrzenie na silnik. Cóż to jest za jednostka! Za kabiną pasażerską znajduje się 5-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. W połączeniu z trzema silnikami elektrycznymi kierowca otrzymuje do swojej dyspozycji nie mniej niż 1500 KM. Moment obrotowy wynosi 1280 Nm. 

Układ napędowy pomógł Regerze w ustanowieniu rekordu świata w sprincie od 0 do 400 i znów do 0 km/h. Samochód wykonał ten test w zaledwie 31,49 sekundy.

koenigsegg-regera-przyspieszenie

Wskakujemy do środka

Jeśli chcecie wskoczyć od razu w sam środek akcji, przewińcie wideo do 12 minuty. Wtedy YouTuber wskakuje na fotel pasażera z kierowcą testowym Koenigsegg za kierownicą. Najpierw facet dogrzewa opony, jadąc slalomem z prędkością 150 km/h. 

Następnie wciska mocno pedał gazu, aby zaprezentować nam niezwykłe osiągi samochodu na prostej. Slalom przy 220 km/h? To też żaden problem. Zobaczcie sami.

Cyrk na kółkach! Hybrydy typu plug-in smrodzą bardziej niż benzyna, czy Diesel. Jak to możliwe? [RAPORT]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News