Ten nowy ogromny SUV z dużym Dieslem pali tylko 4,8 l/100 km! W Polsce będzie absolutnym numerem 1

Ten nowy ogromny SUV z dużym Dieslem pali tylko 4,8 l/100 km! W Polsce będzie absolutnym numerem 1

Ten nowy ogromny SUV z dużym Dieslem pali tylko 4,8 l/100 km! W Polsce będzie absolutnym numerem 1

Podaj dalej

Producenci jeden po drugim wycofują ze swojej oferty silniki typu Diesel. Na szczęście są jeszcze tacy, którzy rozwijają, opracowują i wprowadzają na rynek z dużymi sukcesami kolejne silniki wysokoprężne. Ten duży SUV wyposażony w silnik napędzany olejem napędowym będzie prawdziwym hitem, a Polacy będą ustawiać się w kolejkach zarówno po modele nowe prosto z salonu, jak i używane kilkuletnie. Powód jest prosty. 

Ten ogromny SUV jest królem oszczędności

Wraz z Mazdą CX-60 na rynku pojawił się zupełnie nowy silnik typu Diesel. Wysokoprężna jednostka o pojemności 3,3 litra to rzędowa szóstka. Do tego ma pomoc 48-woltowego układu mild hybrid, dzięki czemu łącznie generuje 200 KM. 

Ogromny SUV Mazdy o długości 4,74 metra i wadze prawie 1,9 tony z napędem na tylną oś i 8-biegową skrzynią deklaruje wydajność godną znacznie mniejszych, sportowych crossoverów. 

Włoscy dziennikarze sprawdzili, ile ten gigantyczny SUV pali w teście rzeczywistego zużycia. Wzięli Mazdę CX-60 3.3 diesel na 360-kilometrową podróż z Rzymu do Gorli. Średnie zużycie wyniosło niezwykle przyzwoite 4,8 l/100 km. 

Taki wynik pozwala Maxdzie zająć doskonałą pozycję w klasyfikacji rzeczywistego zużycia w segmencie D SUV. Jest na równi z Alfą Romeo Stelvio 2.2 Turbo Diesel 180 KM. Jedynym samochodem, który poradził sobie lepiej jest Mercedes GLC 220d 4Matic Mild Hybrid  z wynikiem 4,25 l/100 km.

mazda-cx-60-diesel
fot. Mazda

Za sześciocylindrowym Japończykiem znaleźli się m. in. Seat Tarraco, BMW X3, Audi Q5, czy Land Rover Discovery. 

Doskonałe wykończenie, przestrzeń, moc i dźwięk 6-cylindrowego silnik

Testowany egzemplarz to Mazda CX-60 3.3L e-Skyactiv D M Hybrid Boost 48V RWD Takumi. To w zasadzie najwyższa wersja 200-konnego silnika z napędem na tylną oś – poza wersją 4WD generującą 249 KM. Po dodaniu metalicznego lakieru Soul Red Crystal, panoramicznego dachu i pakietu wspomagania kierowcy cena katalogowa wynosi nieco ponad 66 000 euro (300 000 zł). 

mazda-cx60-nowy-suv

To cena, która pozwala jeździć naprawdę dużym i wygodnym SUV-em. Także stosunkowo cichym i mocnym czy też żwawym kiedy jest taka potrzeba. Zarówno wykończenie zewnętrzne, jak i wewnętrzne są najwyższej jakości. A technologie pokładowe i systemy wspomagające prowadzenie również należą do nowej generacji, podobnie jak deska rozdzielcza i system informacyjno-rozrywkowy. Miejsca dla pasażerów i bagażu jest pod dostatkiem. Automatyczna skrzynia biegów jest precyzyjna i szybka, a piękny dźwięk silnika może umilić nawet długie podróże.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News