Ten nowy SUV jest mniejszy od Fabii, a pomieści 7 osób! Ma 1,5-litrowego Diesla i kosztuje... 43 tys. złotych [ZDJĘCIA]

Ten nowy SUV jest mniejszy od Fabii, a pomieści 7 osób! Ma 1,5-litrowego Diesla i kosztuje... 43 tys. złotych [ZDJĘCIA]

suv-7-osobowy-mahindra-bolero

Podaj dalej

Rodzinny 7-osobowy SUV z silnikiem typu Diesel za niecałe 43 000 zł to absolutny strzał w 10. Tak taniego diesla z pojemnością dla całej rodziny próżno szukać na europejskim rynku, ale są jeszcze miejsca na świecie, gdzie absurdalne przepisy nie wstrzymują producentów przed ustaleniem cen odpowiednich na kieszeń swoich klientów. 

7-osobowy SUV mniejszy od Fabii

suv-7-osobowy-mahindra-bolero

Indyjski koncern Mahindra & Mahindra nie jest tak dobrze znany w naszym kraju jak Tata Motors. Wynika to z faktu, że specjalizuje się m. in. w swoim krajowym rynku, choć jego wpływ jest coraz większy. W 2011 roku firma przejęła koreańskiego SsangYonga, trzy lata później francuski oddał Peugeot Motorcycles, a rok później włoską Pininfrarinę. 

Latem Mahindra zaprezentowała nowy samochód w nadwoziu typu SUV o nazwie Bolero Neo, który jest liftingiem wcześniejszego modelu TUV300. Wraz z liftem samochód wzbudził dużo większe zainteresowanie, zwłaszcza że wygląda dużo bardziej nowocześnie i utrzymuje niską cenę. 

suv-7-osobowy-mahindra-bolero

Ten SUV to na pierwszy rzut oka mały samochód, bo mierzy zaledwie 3,99 metra. Ma to swój sens – auta powyżej 4 metrów podlegają na rynku indyjskim dodatkowym podatkom. Trzeba więc kombinować. I choć jest krótszy od Fabii, oferuje pasażerom do 7 miejsc i 384 litry w bagażniku przy dwóch zajętych rzędach siedzeń. 

PILNE: Na polskich tablicach rejestracyjnych za granicą. Grozi ci mandat od 3200 zł do nawet 13 000 zł!

Mniejszy ale mocniejszy Diesel

Po drugiej stronie auta, pod maską mamy nowy 1,5-litrowy trzycylindrowy turbodiesel, który zastąpił dotychczasową 2,2-litrową jednostkę. Pomimo redukcji pojemności, moc wzrosła do okrągłych 100 KM. Dostępna jest tylko 5-biegowa manualna skrzynia biegów, a wcześniej można było dobrać automat. 

suv-7-osobowy-mahindra-bolero

Jednostka powinna być nie tylko szybsza ale i bardziej ekonomiczna. Jednocześnie cała moc kierowana jest na tylne koła, co jest dość nietypowe, biorąc pod uwagę wielkość auta. Za dodatkową opłatą SUV oferuje również mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego w celu zwiększenia możliwości terenowych. W ramach liftingu przeprojektowano również podwozie, w skład którego wchodzą sprężyny, stabilizatory i wielowahacz z tyłu. 

Cena jest śmiesznie niska

Zmiany są także z przodu – reflektory, przednia maska i zderzak. Z taką samą starannością należy łączyć wersję Bolero Neo PLus. To wersja rozszerzona, która osiąga długość 4,4 metra i pozwala nawet na dziewięć miejsc siedzących! 

suv-7-osobowy-mahindra-bolero

Mniejszy SUV rozpoczyna się od 43 tys. złotych, a nawet absolutnie topowa wersja, którą widzimy na zdjęciach, nie będzie droższa niż 50 000 zł. Biorąc pod uwagę to, co samochód ma do zaoferowania, nic dziwnego że zapewnił firmie natychmiastowy sukces sprzedażowy. Rynek indyjski jest wciąż stosunkowo niewielki, a Mahindra zajęła 4. miejsce za wielkimi markami Maruti Suzuki, Hyundaiem i Tatą, sprzedając około 20 000 samochodów miesięcznie. 1/3 z nich to Bolero Neo. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News