Ten Diesel jest nie do zdarcia! W 6 lat przejechał 650 tys. km - bez żadnej awarii. Nic tylko brać [ZDJĘCIA]

Ten Diesel jest nie do zdarcia! W 6 lat przejechał 650 tys. km - bez żadnej awarii. Nic tylko brać [ZDJĘCIA]

ford-mondeo-diesel

Podaj dalej

Silniki typu Diesel muszą być nie tylko oszczędne, ale także wytrzymałe. Jeśli uda się znaleźć połączenie tych dwóch cech, mamy jednostkę idealną. Niestety, ale w prawdziwym świecie ciężko znaleźć dobry, duży, niewysilony silnik, który zapewni nam odpowiednią moc, a przy tym będzie naprawdę niezawodny. Ta jednostka – jak się okazuje – jest nie do zdarcia! 

Ten Diesel będzie żył wiecznie

ford-diesel-przebieg
fot. Ford

Rynek samochodów używanych może być prawdziwą kopalnią wiedzy i to nie tylko na temat cen konkretnych samochodów. Często opisujemy sprzedawane samochody – czy to klasyki, czy „zwykłe samochody” z niezwykle niskimi przebiegami. Ale warto też wyszukać ofert z drugiego końca licznika. 

Oczywiście, zawsze trzeba pamiętać o zasadzie „jak się dba, tak się ma”, ale są silniki które nawet przy najlepszej opiece nie przejadą połowy tego dystansu. A ten Ford Mondeo 2.0 Diesel w kombi w sześć lat pokonał okrągłe 650 000 kilometrów. To ponad 100 000 kilometrów rocznie. 300 kilometrów dziennie. Nieźle, prawda?

Samochód pojawił się na fanpage „Autotest-Inspekcje”. To 2-litrowy Diesel w Fordzie Mondeo kombi z 2016 roku. Musimy przyznać, że jak na ten przebieg i fakt, że samochód „pracował” na taksówce, wygląda na naprawdę zadbany.

ford-diesel-przebieg
fot. Ford

Ładny egzemplarz, dobra cena  

Kombi ma napęd na przednią oś, automatyczną skrzynię biegów i ładne, 17-calowe koła. Ford jest wystawiony za cenę 6600 euro, czyli około 31 tysięcy złotych. Sam fakt, że był w stanie pokonać tyle kilometrów jest godny podziwu. 

Co więcej, samochód był serwisowany w ASO do przebiegu 450 000 kilometrów i w historii nie pojawia się żadna wzmianka o wymianie silnika. A przy takim przebiegu nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego. Dziś mało który silnik jest w stanie wytrzymać 200 000 km, a co dopiero trzy razy tyle! 

Ten Diesel potrafi jednak zaskoczyć, a co najlepsze, ma 179 koni mechanicznych mocy. Możemy więc przyjąć, że to silnik idealny. Nie dość, że oszczędny, to jeszcze mocny i niezawodny. Nic tylko brać! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News