Te opony zamienią nawet "zwykły" samochód w sportowy charakterek. Wiem, bo mam!

Te opony zamienią nawet "zwykły" samochód w sportowy charakterek. Wiem, bo mam!

opony-michelin-pilot-sport-5

Podaj dalej

Opony o ultrawysokich osiągach Michelin Pilot Sport 5 są już dostępne. Bardzo popularne wśród fanów motorsportu opony piątej generacji są dostępne we wszystkich rozmiarach, z ulepszonymi osiągami i skupieniem się na długowieczności. 

Te opony zamienią zwykłe auto w sportowy charakterek

Michelin wprowadził na rynek swoje opony o ultrawysokich osiągach Pilot Sport piątej generacji już w lutym, jednak teraz jest najlepszy moment na ich zakup. Dlaczego? Tego dowiesz się TUTAJ. 

Opony zapewniają poprawę ogólnej przyczepności, osiągów na mokrej nawierzchni i żywotności. Pilot Sport 5 jest już dostępny w pełnej gamie – od 17 do 21 cali. Następca bardzo popularnego modelu Pilot Sport 4 zapewnia przede wszystkim większą żywotność. 

Dzięki temu kierowcy, którzy zdecydują się na te opony, mogą liczyć na zmniejszenie ogólnych kosztów i śladu środowiskowego. Nowa konstrukcja „MaxTouch” zapewnia bardziej równomierne rozłożenie siły przyspieszenia, hamowania i pokonywania zakrętów. Dzięki temu z kolei wydłuża się żywotność bieżnika.

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Pilot Sport 5 jeszcze lepszy od poprzednika

Hybrydowy pas z aramidu i nylonu jest również stosowany w technologii „Dynamic Response” firmy Michelin. Zapewnia ona lepszą transmisję sygnałów sterujących. Dzięki temu kierowcy mają lepszą reakcję i informacje zwrotne na kierownicy. Mówi się również, że wydajność poprawia także technologia „Never Slip Compund”. Wykorzystuje ona funkcjonalny elastomer w celu zwiększenia liczby elementów adhezyjnych. 

Już Pilot Sport 4 pokazał, że hamowanie na mokrej jak i na suchej nawierzchni było bardzo dobre dzięki podwójnemu sportowemu projektowi bieżnika. Wewnętrzna konstrukcja bieżnika zawiera duże podłużne rowki, które szybciej odprowadzają wodę. To z kolei daje nam lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni, podczas gdy zewnętrzna konstrukcja bieżnika zawiera sztywne klocki, które zapewniają lepsze osiągi na suchej nawierzchni. 

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Nowością jest również wskaźnik „Wear2check”, który umożliwia kierowcom łatwe monitorowanie zużycia opony. Pozwala na to świeżo zaprojektowana matowa czarna ściana boczna (podobna do tej znanej z opony torowej Cup2), która oddziela ją od poprzedniczki. 

Wiem, bo mam!

Nie wiadomo, kiedy zobaczymy jeszcze bardziej sportowy wariant Pilot Sport 5S, ale standardowa opona jest już dostępna w pełnej gamie w całej Europie. Warto sprawdzić aktualne promocje, bowiem opony te naprawdę potrafią zrobić różnicę. Jeśli lubisz szybką, bezpieczną jazdę, te opony są idealne dla ciebie. 

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Co ciekawe – to wiem akurat na własnym przykładzie – nawet „zwykły” samochód jak Skoda Octavia, potrafi świetnie korzystać z tych opon. Od roku sam korzystam z Michelin Pilot Sport 4 na 18-calowych kołach w kombi z silnikiem 1.5 TSI i wrażenia z jazdy są niewspółmierne. Na szczęście zima powoli się kończy, więc można myśleć o zakładaniu letnich kół! 

Kup teraz! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News