Rosyjski tuning w najlepszym wydaniu! Ford Focus Speedster to projekt jedyny w swoim rodzaju

Rosyjski tuning w najlepszym wydaniu! Ford Focus Speedster to projekt jedyny w swoim rodzaju

Podaj dalej

Samochody takie jak McLaren Elva, czy Ferrari Monza SP1/SP2 ponownie zbudziły zainteresowanie karoserią typu Speedster. Zanim jednak któryś z wyżej wymienionych trafił do swoich klientów, na ulicach Rosji pojawił się już inny współczesny Speedster. Tuning, którego efektem jest Ford Focus Speedster, szanujemy! 

From Russia with love

Ford Focus Speedster tuning

Samochód po raz pierwszy został zaprezentowany w 2019 roku i opiera się na Focusie najnowszej generacji. Ten Speedster przede wszystkim wydaje się być bardzo dobrze zbudowany, a w rzeczywistości wygląda jak samochód koncepcyjny, który mógłby zaprojektować sam Ford. 

Na zdjęciach widzimy, że stworzenie Focusa Speedstera było długim i pracochłonnym procesem, który polegał m. in. na odcięciu dachu hatchbacka. 

Speedster

Niestandardowe nadwozie obejmuje eleganckie panele, które zastąpiły drzwi. Dodatkowo, Ford Market, sklep ze spersonalizownaym sprzętem, zaprojektował tylne „zagłówki” oraz przymocował przednią i tylną część nadwozia z Focusa ST-Line. 

Wygląda na to, że wnętrze jest równie dobrze wykonane. Obejmuje m. in. kierownicę z poprzedniej generacji Focusa, a także dwa kubełkowe fotele. Dodatkowym atutem samochodu jest pneumatyczne zawieszenie. To oznacza, że wysokość jazdy można obniżyć na imprezie oraz podnieść, gdy jedzie po ulicy. 

Nigdzie nie pojawia się informacja, jaki silnik znajduje się pod maską. Cokolwiek to by nie było, brak dachu i przedniej szyby na pewno sprawia, że ten Focus daje mnóstwo radości z jazdy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News