Segment kombi zdominowany przez 1 samochód! Dzielnie walczy z SUV-ami i crossoverami [ZDJĘCIA]

Segment kombi zdominowany przez 1 samochód! Dzielnie walczy z SUV-ami i crossoverami [ZDJĘCIA]

subaru-outback-kombi

Podaj dalej

Sprzedaż prawie wszystkich samochodów w nadwoziu typu kombi załatwił jeden samochód, który dostępny jest również w naszym kraju. Do takiej ciekawej sytuacji doszło w Stanach Zjednoczonych, gdzie klienci chcą tylko jednego samochodu – Subaru Outback.

To kombi podbija rynek

subaru-outback-kombi

To niekwestionowany król amerykańskiego rynku kombi. Jeśli ktoś jeszcze dziś nie chce SUV-a, czy crossovera, najprawdopodobniej zdecyduje się właśnie na Subaru. 

Jeszcze w latach 80. kombi były bardzo popularne. Był to ideał, wymarzony samochód dla idealnej rodziny. Jednak od lat 90. stopniowo popularność zaczęły zyskiwać SUV-y, wypychając nigdyś genialne kombi z rynku. Świadczą o tym statystyki – w USA udział całkowitej sprzedaży kombi skurczył się do wartości przekraczającej tylko odrobinę… 1%. 

subaru-outback-kombi

Kombi jest więc w USA gatunkiem zagrożonym, a oferta jest coraz mniejsza. Jednak Subaru Outback wciąż jest tam obecne i praktycznie zdominowało tę wąską gałąź motoryzacyjnego rynku. 154 623 sprzedane egzemplarze to tak wyjątkowy wynik, że Outback znalazł się 20 miejscu wśród najlepiej sprzedających się auto wszech czasów. A o zaledwie 100 aut przeoczył pozycję najbardziej poszukiwanego Subaru w USA. 

Liczby nie do podrobienia

subaru-outback-kombi

To fascynujące liczby, w którym ludzie nie chcą kupować kombi. W zasadzie nie ma drugiego samochodu, który sprzedawałby się tak genialnie. Trzeba jednak dodać, że jego popularność wynika z faktu, że nie jest „typowym” kombi. 

Subaru Outback to połączenie kombi z crossoverem – w końcu nawet sam producent samochodów nazywa szóstą generację Outbacka… SUV-em. Z pewnością z tego powodu odnosi spory sukces, bo klienci nie muszą szukać nowości, tylko biorą coś, co znają. 

subaru-outback-kombi

Samochód jest także dostępny w Europie. Z 2,5-litrową benzyną o mocy 169 KM Subaru kosztuje około 200 000 zł. Ma automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News