To najmocniejszy Fiat Panda na świecie! Pod maską ma 300 KM i dosłownie fruwa. Ależ to wygląda! [ZDJĘCIA]

To najmocniejszy Fiat Panda na świecie! Pod maską ma 300 KM i dosłownie fruwa. Ależ to wygląda! [ZDJĘCIA]

fiat-panda-4x4-rajdowy-msport

Podaj dalej

M-Sport to zespół znany każdemu fanowi rajdów, czy motorsportu w ogóle. Brytyjska ekipa buduje zarówno rajdowe Fordy Fiesta, jak i wyścigowe Bentleye GT3. W tej chwili trwają prace nad Pumą WRC na 2022 rok, ale w tzw. „między czasie” ekipa prowadzona przez Malcolma Wilsona przygotowała coś szczególnego. To rajdowy Fiat Panda. 

Ta Panda wygląda świetnie

fiat-panda-4x4-rajdowy-msport

M-Sport znalazł czas w swoim napiętym harmonogramie, aby odpowiedzieć na cudownie kapryśne wymagania jednego ze swoich klientów. Chciał on, aby jego Fiat Panda 4×4 został przerobiony w pełnoprawny samochód rajdowy. 

Efektem jest Pandamonium – czyli odpowiedź na to, co się stanie, gdy wciśniemy rajdowego Forda Fiestę zgodnego z przepisami R5 do starego Fiata Pandy z lat 90. 

fiat-panda-4x4-rajdowy-msport

M-Sport: – Oryginalny Fiat Panda został starannie poszerzony o 360 mm, aby dopasować go do podwozia Fiesty. To zapewnia bardziej stabilną platformę do pokonywania zakrętów. Aby nie nadwyrężać ogólnego kształtu Pandy, wyrzeźbiliśmy i dopasowaliśmy agresywnie stylizowane nadkola, co dodatkowo nadało samochodowi subtelny wygląd przypominający Grupę B. 

Fiat Kung Fu Panda

fiat-panda-4x4-rajdowy-msport-4

Fiesta R5 to jeden z najbardziej udanych samochodów rajdowych w historii. M-Sport wyprodukował 294 egzemplarze, co pozwoliło zgromadzić aż tysiąc zwycięstw. Pod maską pracuje 1,6-litrowy silnik o mocy 300 KM, podłączony do wszystkich czterech kół za pomocą 5-biegowej sekwencji. 

fiat-panda-4x4-rajdowy-msport-4

Dyrektor M-Sport, Matthew Wilson: – Jestem zachwycony tym, co udało się nam osiągnąć.Miałem szczęście, że udało mi się ukończyć test samochodu i poddać go próbie. Jest nie tylko niesamowity dla oka, ale także jeździ bardzo dobrze. To był interesujący projekt z inżynierskiego punktu widzenia. Dało to nam idealną odskocznię do uruchomienia pojazdów specjalnych M-Sport. Podkreśliliśmy tym samym, że jesteśmy przygotowani i gotowi na przyjmowanie nowych klientów z wich wyjątkowymi projektami. M-Sport Special Vehicles lub MS-SV to nasza nowa usług budowy samochodów na zamówienie. Jest możliwa dzięki otwarciu i wprowadzeniu naszego toru testowego i zakładu produkcyjnego, które znajdują się na terenie Dovenby Hall Estate. 

To oznacza, że ten Fiat Panda to dopiero początek ekscytujących projektów, jakie wyjdą spod ręki M-Sportu. Nie wiemy co prawda ile kosztował ten Fiat, ani jakie plany ma co do niego jego właściciel. 

fiat-panda-4x4-rajdowy-msport-4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News