Producenci dopłacają, żebyś tylko wziął od nich silnik typu Diesel. Czy to na pewno się opłaca?

Producenci dopłacają, żebyś tylko wziął od nich silnik typu Diesel. Czy to na pewno się opłaca?

nissan-diesel-cummins

Podaj dalej

Koniec roku to zawsze moment wielkich obniżek, a trend ten obejmuje także branżę motoryzacyjną. Producenci dają klientom hojne obniżki na ich samochody, a klienci często decydują się skorzystać z rabatów. Nissan chce pozbyć się jak największej liczby pickupów z silnikiem typu Diesel przed końcem roku, ale ich rabat wcale nie jest zbyt opłacalny. 

Nietypowa promocja Nissana

nissan-diesel-titan-pickup

Nie jest niczym niezwykłym, że producenci płacą swoim dealerom za sprzedaż szczególnie wolno rotujących modeli. Wydaje się jednak, że Nissan wprowadził wyjątkową strategię w tzw. „ukrytych rabatach”. Wszystko dlatego, że oszczędza na tym dealer, a nie klient… Jeśli jednak zdecydujesz się na kupno pickupa z silnikiem typu Diesel i wiesz o tej „akcji”, możesz zwrócić się o dodatkowy rabat. Jeśli nie wiesz, pieniądze idą do dealera. 

Jak informuje portal Cars Direct, Nissan zapłaci dealerowi prawie 6000 zł za sprzedaż każdego pickupa, które najczęściej wybierane są z silnikiem typu Diesel. Aby dostać rabat, będą musieli sprzedać jednak minimum trzy takie samochody do końca grudnia. Wartość rabatu wzrośnie do 9000 zł, jeśli dealer sprzeda w tym samym okresie od 6 do 12 pickupów. Ci, którzy sprzedadzą 13 lub więcej egzemplarzy mogą liczyć na rabat 14,5 tysiąca na samochód. 

nissan-diesel-titan-pickup

Nissan Titan to solidny pickup, jednak w porównaniu do RAM 1500, czy Forda F-150, nie znajduje tak dużej rzeszy klientów. Samochód nie jest zły, jednak ludzie po prostu go nie kupują. Nissan chce temu zaradzić, wprowadzając tę nietypową ofertę. 

Weźcie ode mnie ten Diesel!

Dealerzy, którzy będą chcieli sprzedać 15 samochodów w tym miesiącu, będą mieli trochę gotówki do zabawy, więc to może być najlepszy moment na zakup tego typu samochodu. Jeśli jesteś potencjalnym kupcem, pamiętaj aby targować się z dealerem. Jak informuje portal Cars Direct, umowa z dealerem jest niezależna od rabatu lub zachęty, do której masz prawo.

SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? MEGA PROMOCJE NA ŚWIĘTA! 

Jednakże, większość producentów o tym stosunkowo słabym roku oferuje atrakcyjne oferty finansowania i rabatów na koniec roku. Klienci mogą liczyć także na „nieukryte” rabaty na Nissana Titata. Swoim nabywcom producent oferuje 0% RRSO przez okres 84 miesięcy. Oferta potrwa do 4 stycznia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News