Praktycznie nowy Nissan Skyline GT-R V Spec II Nur na sprzedaż. Jego cena zwali cię z nóg!

Praktycznie nowy Nissan Skyline GT-R V Spec II Nur na sprzedaż. Jego cena zwali cię z nóg!

nissan-skyline-gt-r

Podaj dalej

Marzenia nic nie kosztują, ale ten niezwykle rzadki, praktycznie nowy Nissan Skyline GT-R V Spec II Nur już tak. I to naprawdę nie mało! Jedna z 718 zbudowanych wersji R34 trafiła na sprzedaż, a jej cena może przyprawić o zawrót głowy. 

20-letni nowy Nissan

nissan-skyline-gt-r-2

Ten konkretny samochód ma zaledwie 362 kilometry na zegarze. Nie przesadzamy więc pisząc, że jest praktycznie nowy. Mimo, że zjechał z linii produkcyjnej prawie dwie dekady temu! Ktoś najwyraźniej wiedział, jak wyjątkowy jest ten Nissan i postanowił zachować go w idealnym stanie. 

Nissan zbudował tylko 718 egzemplarzy V-Spec II Nur w okresie produkcyjnym R34 w latach 1999-2002. Kolor, który zdobi panele nadwozia tego samochodu, zwany Millenium, z pewnością wygląda niesamowicie. Dodaje mu też trochę punktów do „rzadkości”, bowiem kolor ten został zastosowany tylko w 156 modelach V-Spec II Nur. 

nissan-skyline-gt-r-2

Wiele specjalnych wersji R34 Nissana GT-R zostało wypuszczonych w trakcie jego produkcji. Dzięki temu kolekcjonerzy i entuzjaści są bardzo zaangażowani w to, co wielu z nich uważa na najbardziej ekscytującą wersję. 

Najbardziej agresywny GT-R

Nissan przedstawił wersję V-Spec II w 2000 roku okrzykując ją najbardziej agresywną maszyną. Wśród wielu drobnych poprawek, które dodał producent, było sztywniejsze zawieszenie, większe tylne tarcze hamulcowe, zmieniona konsola środkowa, aluminiowe pedały, a także lekka maska z włókna węglowego. 

nissan-skyline-gt-r-2

Spec II Nur był łabędzią piosenką dla R34, wydaną pod koniec produkcji w 2002 roku. Nazwana na cześć toru wyścigowego w Niemczech, gdzie Nissan opracował swojego Skyline. Samochody te otrzymały przede wszystkim jeszcze większe turbosprężarki, które pozwoliły na osiągnięcie ekstremalnych osiągów. 

Zainteresowani tym atrakcyjnym Nissanem Skyline GT-R V Spec II Nur 2002 powinni odwiedzić stronę internetową JDM Expo. To firma importowo-eksportowa z siedzibą w Japonii. Nie będzie jednak tanio. Samochód wyceniono na 485 000 dolarów (1,8 mln złotych). 

nissan-skyline-gt-r-2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News