To nowy król budżetowych super kombi - Octavia RS bez szans! Ma pod 300 KM, świetnie wygląda i do tego jeszcze...

To nowy król budżetowych super kombi - Octavia RS bez szans! Ma pod 300 KM, świetnie wygląda i do tego jeszcze...

subaru-levorg-kombi-skoda-octavia-rs

Podaj dalej

Wysoce pożądane nowe kombi może niepokoić Skodę Octavię, a teraz otrzyma jeszcze silnik z absolutnego topu. Ten samochód jest doceniany nie tylko przez ekspertów, ale również przez klientów. Zainteresowanie tym modelem rośnie z dnia na dzień i sprawia, że jest jednym z najbardziej poszukiwanych samochodów w swojej klasie. 

Nowy król budżetowych super kombi

subaru-levorg-kombi-skoda-octavia-rs-2

I właśnie z tych wszystkich powodów nowe kombi Subaru Levorg otrzyma ostrzejszą wersję. Jak informuje australijski portal Car Expert, Japończycy już zaczynają pracę. 

Sukces rodził się jednak w bólach, bo miniony rok był dla Subaru prawdziwą katastrofą w Europie. Producent sprzedał na całym kontynencie tylko 19 244 samochody, czyli o 40% mniej niż przed rokiem. Tego nie można wytłumaczyć nawet pandemią koronawirusa. To najgorszy wynik od trzydziestu lat, więc można było się spodziewać, że opuszczą europejski rynek. 

subaru-levorg-kombi-skoda-octavia-rs-2

Subaru jednak nie chce o tym myśleć, choć wie, że najbliższe lata będą trudne. W tym roku w Europie pojawił się tylko nowy Outback i narazie nie ma żadnych nowych modeli na widoku. A pod koniec 2020 roku z oferty wypadł przecież jeszcze BRZ. 

Subaru lepsze niż Skoda?

subaru-levorg-kombi-skoda-octavia-rs-2

Japoński producent musi utrzymywać coraz mocniejsze limity zużycia i emisji, więc pytanie, jak będzie wyglądała topowa wersja super kombi. Japoński samochód już teraz jest ogromnym gitem sprzedażowym. Mówi się, że kombi ma otrzymać czterocylindrowy silnik o pojemności 1,8 litra. 

Nie będzie to jednak jedyny silnik pod jego maską. Według australijskiego Car Expert, kombi otrzyma nowy silnik. Jest to nowa jednostka z doładowaniem o pojemności 2,4 litra, która trafiła także pod maskę przedbudowanego WRX. W jego przypadku jednostka wytwarza 275 KM mechanicznych i 350 Nm, więc znacznie więcej niż dotychczasowe silniki o mocy 177 KM. A także więcej niż Skoda Octavia RS, która dysponuje 245 KM. 

subaru-levorg-kombi-skoda-octavia-rs-2

Pierwsze generacja kombi była dostępna też z 2-litrowym silnikiem o mocy 296 KM, więc nie ma podstaw aby nie wierzyć tym plotkom. Z pewnością silnik w kombi będzie sparowany z automatyczną skrzynią biegów, jednak nie można wykluczyć też dostępnego manuala. Jesteśmy pewni, że będzie napęd na wszystkie koła i całkiem solidna dynamika. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News