Polscy kierowcy wreszcie mogą odetchnąć. Ogromna obniżka na paliwo - nawet kilka zł TANIEJ na litrze!!!

Polscy kierowcy wreszcie mogą odetchnąć. Ogromna obniżka na paliwo - nawet kilka zł TANIEJ na litrze!!!

diesel benzyna lpg ceny paliw podwyżki wzrosty

Podaj dalej

Niektórzy kierowcy chyba już całkiem stracili nadzieję na to, aby paliwo staniało. Nie trzeba jednak godzić się na ceny rzędu 6 zł/litr, wystarczy korzystać z licznych promocji przygotowanych przez sprzedawców. Jedna z nich pozwoli nam zatankować nawet pół baku paliwa za darmo! Szczegóły sprawdź tutaj. 

Tanie paliwo? To możliwe!

Paliwo niestety wciąż jest horrendalnie drogie, a przecież jeździć samochodem trzeba. Jak zatem oszczędzić trochę pieniędzy, aby połowę wypłaty nie wydawać na benzynę? Jednym ze sposobów jest stosowanie technik eco drivingu, ale kierowcy niechętnie z nich korzystają. Wielu wydaje się, że eco driving związany jest nierozerwalnie z jeżdżeniem powoli, jak kapelusznik, choć to nie do końca prawda. 

Inną strategią może być korzystanie z licznych promocji przygotowanych przez stacje benzynowe. Dzięki nim tankowanie może być znacznie, znacznie tańsze. Szczegóły promocji możecie sprawdzić TUTAJ. 

Jeszcze inni kierowcy planują swoje tankowania i paliwo wlewają do samochodów tylko w wybrane dni. To bardzo dobry pomysł, bowiem w dni weekendowe paliwo może być o kilkanaście groszy droższe niż na początku tygodnia. 

Planowanie, eco driving

Ponadto, stacje benzynowe takie jak Shell, sprzedają na przykład paliwo premium w cenie regularnego. Dlatego też we wtorki i czwartki kierowcy chętnie odwiedzają te stacje. Tego typu paliwo potrafi obniżyć spalanie samochodu, a także pomóc w wyczyszczeniu silnika z różnego rodzaju nagarów. 

Niemniej jednak, techniki eco drivingu warto stosować bez względu na to, za ile i jak tankujemy swój samochód. Jeśli tylko dacie im szansę zauważycie, że wcale nie są takie złe. Eco driving wcale nie musi polegać na jeździe wolniej… Bardziej chodzi o to, żeby przewidywać i widzieć więcej. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News