Peugeot i wyprzedzanie zakończone potężnym lotem. Tak złego manewru nie widziałeś jeszcze nigdy

Peugeot i wyprzedzanie zakończone potężnym lotem. Tak złego manewru nie widziałeś jeszcze nigdy

Podaj dalej

Przepisy? Jakie przepisy! Ten Peugeot pokazał, jak nie powinno wyglądać wyprzedzanie. Facet postanowił za jednym zamachem wyprzedzić sześć samochodów. Efekt mógł być tylko jeden. Potężny dzwon. 

Fatalny manewr kierowcy Peugeota

peugeot-406-wyprzedzanie

Peugeot 406 został przyłapany aż na dwóch nagraniach. Pierwsze wideo zostało nakręcone z pokładu niebieskiego samochodu i pokazuje, wjeżdża przez ulicę na swój podjazd. Gdy kierowca skręca, pojawia się srebrny Peugeot i uderza w prawą przednią ćwiartkę Holdena Commodore. Francuski sedan wystrzelił w powietrze. 

Z tego punktu widzenia trudno byłoby powiedzieć, co się stało i dlaczego Peugeot znalazł się po niewłaściwej stronie drogi. Pamiętajmy, że w Australii obowiązuje ruch lewostronny. Skąd jednak wziął się tam francuski sedan? Drugie wideo z zarówno przedniej jak i tylnej kamery Hyundaia Santa Fe uchwyciły całą katastrofę. 

W drugim filmie Santa Fe mija Holdena na przeciwległym pasie i staje niemal twarzą w twarz ze srebrnym Peugeotem, pędzącym w jego kierunku. Kierowca Hyundaia szybko zbacza z drogi Peugeota, ale kierowca srebrnego sedana nie był w stanie uniknąć skręcającego Holdena. 

Mogło być dużo gorzej

Ten wypadek jest niezwykle przerażający i mógłby skończyć się dużo gorzej, gdyby Peugeot i Hyundai zderzyły się czołowo. 

W sieci brakuje lokalnych wiadomości o tym incydencie, więc trudno jest stwierdzić, czy ktoś odniósł w jego wyniku obrażenia. Bez wątpienia policja była obecna na miejscu, a mandat dla kierowcy Peugeota musiał być niezwykle wysoki. Tak lekkomyślnego zachowania dawno nie widzieliśmy.

To jakiś obłęd! Zobacz brutalne przyspieszenie rekordowego Koenigsegg Regera (1500 KM). Od 0 do 400 km/h w mgnieniu oka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News