Peugeot tym ruchem dosłownie roznosi konkurencję w pył! Populacja fanów marki rośnie

Peugeot tym ruchem dosłownie roznosi konkurencję w pył! Populacja fanów marki rośnie

Podaj dalej

Francuski producent przedstawił bardzo ambitny plan na przyszłość. Peugeot koncentruje się na sportowym charakterze swoich samochodów, aby odświeżyć tamę i zaliczyć udany debiut w nowym krajobrazie „Stellantis”. Konkurencja może już drżeć o swoje wyniki sprzedażowe. 

Peugeot – WOW!

peugeot-508-sw-pse-2020-2

Peugeot koncentruje się na sportowym charakterze i zgodnie z niedawnymi wypowiedziami prezesa francuskiej firmy, Jeana-Philipe, firma zaoferuje sportową wersję dla każdego ze swoich modeli! 

Pierwszym modelem z gamy sportowych będzie zapowiedziany wcześniej 508 PSE (Peugeot Sport Engineered), który pojawi się w salonach już we wrześniu. Dostępny zarówno w wersji sedan jak i kombi samochód będzie najpotężniejszym w historii marki. Łącznie z hybrydowym układem napędowym typu plug-in samochód będzie rozwijał moc 360 KM i dysponował 520 Nm momentu obrotowego. 

Zignorował najprostszy sygnał, że coś jest nie tak. Chwilę potem olej silnikowy wylewał się jak masło [WIDEO]

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h szacowane jest na 5,2 sekundy. Model 508 PSE wyposażony będzie w automatyczną skrzynię biegów EAT8. Zgodnie z cyklem WLTP zasięg czysto elektryczny wyniesie 42 kilometry. Ale ceny jeszcze nie poznaliśmy.

peugeot-508-sw-pse-2020-3

Wiadomość o sportowym przełomie Peugeota pojawiła się kilka tygodni po oficjalnym porozumieniu między Grupą PSA a FCA. To z kolei doprowadziło do narodzin czwartego światowego giganta. Peugeot jest jedną z 20 marek sojuszu Stellantis i coraz częściej mówi się o jej powrocie na rynek północnoamerykański. 

Nowy hot hatch 308 PSE powinien zostać zaprezentowany już wkrótce. Tym samym zastąpi obecny model znajdujący się w sprzedaży od 2015 roku. Wersja GTi o mocy 262 KM zostanie zastąpiona „PSE”. Jednakże szczegóły dotyczące mocy nowego hot hatcha nie są jeszcze znane. 

peugeot-508-sw-pse-2020-4

Peugeot z pewnością rzuci więc wyzwanie swoim konkurentom. A wśród nich możemy wymienić też Volkswagena Gofla GTI, Hyundaia i30 N, Renault Megane RS, czy Forda Focusa ST. Tym samym w czasach, w których BMW wycofuje się z produkcji sportowych samochodów, takie informacje cieszą jeszcze bardziej! 

Kierowco, nie daj się nabrać! Ten „zepsuty” Peugeot 508 to maszynka do naciągania na pieniądze. „To zwykłe bandyctwo”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News