Oto nowe najlepsze kombi na świecie! Musieliśmy czekać na to 30 lat

Oto nowe najlepsze kombi na świecie! Musieliśmy czekać na to 30 lat

2023-BMW-M3-Touring-100

Podaj dalej

Audi RS4 Avant i Mercedes-AMG C63 Kombi wreszcie doczekały się konkurencji. BMW zaprezentowało pierwszy w historii M3 Touring.

BMW wreszcie daje fanom to, na co czekali

2023-BMW-M3-Touring-100

Powstające od lat wyczynowe kombi bazuje na M3 Competition i jest wyposażone w sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,0 z podwójnym turbodoładowaniem, który rozwija moc 503 KM. Jednostka ma moment obrotowy 650 Nm. 

Jest połączona wyłącznie z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje moc do standardowego układu napędu na cztery koła M xDrive. Taka konfiguracja umożliwia M3 Touring rozpędzanie się od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy, zanim osiągnie elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 280 km/h.

2023-BMW-M3-Touring-100

Oczywiście M3 Touring to coś więcej niż silnik o wysokich osiągach, ponieważ model został również wyposażony w sportowe zawieszenie i aktywny mechanizm różnicowy M. Dołączają do nich 19- i 20-calowe kute felgi aluminiowe, które są owinięte w wydajne opony i wsparte mocnym układem hamulcowym, który można wyposażyć w opcjonalne tarcze węglowo-ceramiczne.

Nowy król kombi

Dzięki tym wszystkim ulepszeniom BMW M3 Touring było w stanie okrążyć tor Nürburgring w 7:35.060, co jest nowym rekordem dla kombi. Jednak wyczyn jest bardziej imponujący, gdy weźmie się pod uwagę, że nowe kombi jest szybsze niż M5 Competition i Acura / Honda NSX drugiej generacji.

2023-BMW-M3-Touring-100

Jeśli chodzi o resztę samochodu, nie jest to duże zaskoczenie, ponieważ podąża śladami M3 i M4. W rezultacie jest duży, trąbiący grill, aerodynamiczne lusterka i sportowy układ wydechowy z czterema rurami wydechowymi. Biorąc to pod uwagę, model zapowiada się na najbardziej praktyczny M3, jaki kiedykolwiek stworzono, ponieważ bagażnik może pomieścić do 53,3 stóp sześciennych (1510 litrów) bagażu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News