Ostatnia Skoda Octavia bez turbo na sprzedaż! Prosty silnik nie do zdarcia z małym przebiegiem. Cena kusi [ZDJĘCIA]

Ostatnia Skoda Octavia bez turbo na sprzedaż! Prosty silnik nie do zdarcia z małym przebiegiem. Cena kusi [ZDJĘCIA]

skoda-octavia-bez-turbosprezarki

Podaj dalej

Ostatnia Skoda Octavia bez turbosprężarki pojawiła się na sprzedaż i dla wielu będzie bardzo kuszącym egzemplarzem. To bardzo prosta konstrukcja dla osób, które poszukują prostego silnika bez turbosprężarki i bez żadnych innych przejawów nowoczesności. 

Ostatnia taka prosta Skoda

skoda-octavia-bez-turbosprezarki

Często piszemy o używanych samochodach, które swoją unikatowością wyróżniają się na tle innych. Czasem jest to samochód wykonany w zaledwie kilku egzemplarzach, czasem będzie to auto z ogromnym silnikiem albo takie, które od nowości straciło na wartości bardzo dużo. Dziś mamy niezwykle popularną Octavię II generacji, która mimo iż powstała w milionach egzemplarzy, dziś jest już rzadkością. 

Jasnoniebieska Skoda to wskazówka dla najbardziej konserwatywnych klientów, którzy nie lubią zmian w nowoczesnej motoryzacji. Nie wszystkim podobają się ogromne ekrany, automatyczne skrzynie i multum turbosprężarek w 3-cylindrowym silniku. Staromodni miłośnicy samochodów będą zachwyceni brakiem jakiejkolwiek zaawansowanej technologii. 

skoda-octavia-bez-turbosprezarki

Przy takim podejściu niestety nie ma opcji, żeby kupić jakikolwiek nowy samochód. Silniki bez turbodoładowania praktycznie już nie istnieją, a minivany mają 19-calowe felgi. 

Benzyna 1.6 nie do zdarcia

Ta Skoda Octavia II pochodzi z 2008 roku z klasycznym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra. Niezawodna benzyna ma moc 102 KM i jest idealnym rozwiązaniem dla tradycjonalistów. Już z facelifitingiem pojawił się 1.2 TSI, który nie charakteryzował się taką kulturą pracy jak obecny tutaj pod maską 1.6. 

skoda-octavia-bez-turbosprezarki

Jeśli chodzi o wyposażenie, a raczej jego brak… Mamy tutaj światłą przeciwmgielne, felgi aluminiowe, czy automatyczną klimę. To model z limitowanej edycji Team, więc ma również najbardziej pdcstwową tablicę przyrządów bez wyświetlacza, ale za to cztery podgrzewane fotele! Kluczowe jest to, że pierwszy i do dziś jedyny właściciel garażu auto cały czas, a w międzyczasie jeździ do serwisu.

Dziś samochód ma na liczniku zaledwie 36 816 kilometrów, co po 13 latach dla Octavii II jest prawie niczym. Samochód jest wystawiony za 9 000 euro, czyli około 40 000 zł. Za nową Skodę to wciąż kusząca cena, tym bardziej jeśli poszukujesz czegoś bez zbędnych wodotrysków. 

skoda-octavia-bez-turbosprezarki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News