Od 1 września paliwo w całej Polsce mocno podrożeje. Kierowcy przeżyją szok cenowy

Za oknem zrobiło się jesiennie, a dziś ostatni dzień wakacji. Wkrótce dzień będzie dużo krótszy, a pogoda… Cóż, wystarczy spojrzeć za okno. To jednak nie najgorsze wiadomości dla kierowców w całym kraju, których od 1 września czeka dużo droższe tankowanie. Paliwo na naszych stacjach znacząco podrożeje, co odbije się na miesięcznych rachunkach. 

Za paliwo zapłacimy sporo mniej
Podaj dalej

Od jutra paliwo znacznie podrożeje

dodatek pieniądze ceny paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – pixel-shot.com

Od 1 września na stacjach benzynowych w całej Polsce czeka nas duży skok cen za paliwo. Benzyna i Diesel podrożeją, a kierowcy znów będą musieli sięgnąć głębiej do portfela. 

Przypominamy – 31 sierpnia to termin, w którym kończą się wszystkie promocje na paliwo. A stacje benzynowe, podobnie jak przed rokiem, oferowały je bardzo chętnie. Praktycznie na wszystkich stacjach większych i ważniejszych sieci mogliśmy przez całe wakacje tankować ze zniżką 30 groszy na litrze. Od jutra nie będzie to już możliwe. 

Jeśli bak w waszym samochodzie ma pojemność 50 litrów, każdorazowo tankowanie do pełna wyniesie was zatem 18 złotych więcej. Co gorsza, tendencja na stacjach benzynowych jest zwyżkowa, więc nie wykluczone, że w kolejnych tygodniach paliwo znów podrożeje. 

Za paliwo zapłacimy sporo mniej
fot. freepik.com – syda_productions

Dziś wszyscy na stacje!

Wciąż – w tym wszystkim możemy pocieszać się tym, że w Polsce nadal mamy jedne z najtańszych cen za benzynę, olej napędowy czy autogaz. Polecamy więc wizytę na stacji benzynowej jeszcze dziś, kiedy promocja wciąż obowiązuje. Dzięki temu będziecie mogli zaoszczędzić na pełnym baku kilkanaście złotych. 

Od jutra paliwo nie będzie objęte żadnymi z wakacyjnych promocji. Mimo to, możemy liczyć na to, że stacje będą przygotowywały kolejne. Jeśli takowe pojawią się w naszym kraju, będziemy o nich na bieżąco informować. Tymczasem – cieszmy się z ostatniego dnia taniego tankowania. 

Przeczytaj również