Nowy SUV od Hyundaia jeszcze w tym roku! Będzie kosztował tylko 43 tys. złotych [ZDJĘCIA]

Nowy SUV od Hyundaia jeszcze w tym roku! Będzie kosztował tylko 43 tys. złotych [ZDJĘCIA]

nowy-hyundai-exeter

Podaj dalej

Nowy najtańszy SUV Hyundaia trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, a jego ceny będą zaczynać się od oszałamiających 42 000 zł. To kolejny samochód w portfolio koreańskiej marki, który ma konkurować z najtańszymi samochodami na rynku. Patrząc na całokształt, ma duże szanse aby osiągnąć sukces. 

Nowy SUV od Hyundaia jeszcze w tym roku

nowy-hyundai-exeter-3
Nowy Hyundai Exeter dołączy do taniego modelu Casper // fot. Hyundai

Nawet koreańskiej marce nie udało się uniknąć trendów ostatnich lat. Dlatego jej oferta stopniowo drożeje – również ze względu na poszerzające się portfolio modeli elektrycznych. Ale wciąż Hyundai jest jednym z najtańszych samochodów na naszym rynku. Miejskie i30 pozostaje bardzo przystępne cenowo, rozpoczynając się od 77 000 zł. 

Dziś wiele firm podnosi jednak klasyczne hatchbacki o kilka centymetrów, dodaje odrobinę stylizacji, i oferuję samochód jako nadwozie SUV. Naprawdę mały model Casper, który obecnie robi furorę w Korei, jest opisany w ten sam sposób. Ale to nic w porównaniu z kolejną nowością, która pojawi się jeszcze w lipcu tego roku. Nowy SUV będzie nazywać się Exter i trafi do sprzedaży już w sierpniu. 

Nazwę zdradził sam Hyundai, choć do tej pory SUV miał wewnętrzne oznaczenie Ai3. Będzie to kolejny mały samochód bazujący na hatchbacku Grand i10. Otrzyma dwa silniki benzynowe – wolnossący 1.2 (83 KM) oraz 1.0 turbo o niesprecyzowanej mocy. 

nowy-hyundai-exeter-4
Nowy Hyundai Exeter dołączy do taniego modelu Casper // fot. Hyundai

Cena będzie wyjątkowo niska

Wersja elektryczna może pojawić się również w menu później, ale na ten moment nie jest to ściśle zaplanowane. W przypadku wyglądu możemy tylko pomacać, pierwsza oficjalna ilustracja tylko bardzo niejasno sugeruje sylwetkę Extera. Jednak wcześniejsze ujęcia zakamuflowanych prototypów Ai3 wskazywały na bardziej kanciasty, nowoczesny krój.

Jak już wspomnieliśmy, produkcja seryjna nowego modelu rozpocznie się w lipcu, sprzedaż powinna ruszyć już w sierpniu w cenach porównywalnych z modelami Maruti Fronx i Tata Punch, które można kupić już od około 80 tysięcy rupii indyjskich (około 40 tysięcy zł ). Z tego też wynika, że ​​tania nowość nie zmierza do nas, a jedynie do Indii i krajów ościennych. W przeciwieństwie do Caspera, niestety, jest niemal pewne, że w przyszłości nic się nie zmieni.

nowy-hyundai-exeter-4
Tak będzie „wyglądał” nowy SUV Hyundaia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News