Nowa Skoda Fabia w kombi! Wiemy, jak będzie wyglądać - jest tylko jeden problem ...

Nowa Skoda Fabia w kombi! Wiemy, jak będzie wyglądać - jest tylko jeden problem ...

skoda-fabia-kombi

Podaj dalej

Nowa Skoda Fabia po raz pierwszy pokazuje swoje oblicze w nadwoziu kombi. Wiemy też, dlaczego samochód pojawi się tak późno. To dość popularna praktyka, że kolejna wersja nadwozia nowego modelu pojawia się na rynku z pewnym opóźnieniem. Ale na Fabię w kombi będziemy musieli poczekać aż kilka lat. 

Nowa Skoda Fabia także w kombi

Skoda w zeszłym tygodniu ujawniła nową generację Fabii. W przeciwieństwie do wielu innych innowacji, samochód sprawia wrażenie, że jest stworzony dla klientów, a nie po to, by spełniać kolejne regulacje. Może jednak być sporym zawodem dla klientów – na kombi poczekamy bardzo długo. 

Choć wiedzieliśmy już wcześniej, że Skoda Fabia w kombi pojawi się dużo później, teraz wiemy nieco więcej. Oficjalnie Fabia kombi nie pojawi się na rynku aż do 2023 roku. To bardzo dużo czekania, które można pokonać tylko przy pomocy zakupu modelu odchodzącej generacji. Ten będzie nadal produkowany aż do końca 2022 roku. 

Skoda_Fabia_Combi_IV_ilustrace_prvni_Perex

Dlaczego Skoda ryzykuje w ten sposób przychylność tak dużej części klientów, którzy są zainteresowani nadwoziem kombi? Przecież stary model ma już swoje lata. 

Superb blokuje produkcję

Wszystko to powiązane jest z zakończeniem produkcji flagowego modelu Skody, który powstaje w fabryce w Kvasinach. Dopóki to się nie zmieni, małe kombi będzie musiało poczekać. Ponieważ przeniesienie produkcji Superba do Bratysławy, wraz z Passatem nowej generacji, zaplanowane jest dopiero na 2023 rok, Fabia kombi będzie musiała poczekać. 

Nawet ta sytuacja nie przeszkadza nam aby spojrzeć na to, czego możemy spodziewać się w przyszłości. Skoda Fabia czwartej generacji z pewnością będzie dostępna w niezmienionej postaci za dwa lata. Jej przód będzie więc wyglądał tak samo, a tył auta zaprezentował ilustrator Theo Chin. 

skoda-fabia-kombi

W swojej stylizacji trzymał się koncepcji nowej Fabii i innych modeli Skody. W rzeczywistości samochód więc będzie różnił się tylko drobnymi niuansami. Kombi będzie z pewnością oferować dużo więcej miejsca, jednak zważywszy na gabaryty nowej Fabii, nie powinno być z tym problemu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News