Nowa polityka prywatności obnaża Google Maps. Kierowco, lepiej odinstaluj tę aplikację!

Nowa polityka prywatności obnaża Google Maps. Kierowco, lepiej odinstaluj tę aplikację!

google-maps

Podaj dalej

Użytkownicy aplikacji Google Maps od niedawna mają pełny wgląd w politykę prywatności i dane, jakie gromadzi popularna wśród kierowców nawigacja. Dokładnie od 8 grudnia App Store zapewnia dużo większą przejrzystość w zakresie gromadzenia danych aplikacji na iOS. Nowe etykiety prywatności dają nam dużo większą wiedzę na temat sposobu i liczby gromadzonych danych. 

Google Maps? Ja podziękuję

google maps

Apple po raz pierwszy ogłosił zamiar udostępniania informacji dotyczących polityki prywatności jeszcze w czerwcu. Programiści mieli czas do 8 grudnia, aby dostarczyć firmie te informacje. W przeciwnym razie ryzykowali utratę możliwości aktualizowania swoich aplikacji. Nie ominęło to również Google Maps. 

Nowa polityka prywatności objęła wszystkie platformy amerykańskiego giganta, a więc systemy iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS. Ten pomysł nie spodobał się m. in. firmie WhatsApp należącej do Facebooka. Wytykał niespójność w wymaganiach, ale tak naprawdę, wszyscy wiemy o co chodziło. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Google Maps aplikacja nawigacja

I faktycznie, najwięcej wrażliwych danych gromadzi właśnie Facebook. Najbardziej popularna sieć społecznościowa zbiera takie informacje jak imię, nazwisko, geolokalizację, czy numer telefonu. Ale to przecież jest jasne. Niestety, Facebook świetnie radzi sobie także z takimi danymi jak informacje o zakupach w sieci, transakcjach finansowych, czy nawet naszym stanie zdrowia. 

Lista jest długa

Google Maps nie jest dużo lepsze. To aplikacja używana przez ponad miliard osób każdego miesiąca. Osoby te wysyłają codziennie ponad 20 milionów sugerowanych aplikacji. Nie bez powodu tak dużo kierowców korzysta właśnie z tej apki – jest najłatwiejsza w użyciu i zawiera najbardziej aktualne dane. Ale coś za coś. 

Nie byłby to produkt Google, gdyby nie gromadził dużej ilości danych o tobie i twojej aktywności. Zakres tego, co wie Google, można teraz zobaczyć w App Store. Choć informacje te dotyczą konkretnie iOS, gdyby tylko Android wymagał podobnych danych w polityce prywatności, znalazłyby się tam te same podpunkty. 

google maps

Gromadzone przez Google informacje o aktywności obejmują m. in: 

  • Wyszukiwane hasła
  • Oglądane filmy
  • Wyświetlenia reklam i treści oraz interakcja z nimi
  • Informacje związane z głosem i dźwiękiem, gdy używasz funkcji audio
  • Zakupy
  • Osoby, z którymi się kontaktujesz lub którym udostępniasz materiały
  • Aktywność w witrynach i aplikacjach innych firm, które korzystają z usług Google
  • Historię przeglądania w Chrome synchronizowaną z kontem Google

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News