Roczna Honda Civic z przebiegiem 64 tys. kilometrów. Właściciel był 27 razy w serwisie - żadnych usterek

Roczna Honda Civic z przebiegiem 64 tys. kilometrów. Właściciel był 27 razy w serwisie - żadnych usterek

Roczna Honda Civic z przebiegiem 64 tys. kilometrów. Właściciel był 27 razy w serwisie – żadnych usterek

Podaj dalej

Nowa Honda Civic to z pewnością samochód, który przykuwa uwagę nie tylko fanów japońskiej motoryzacji. A ten konkretny egzemplarz może być tym, czym Honda chciałaby się najbardziej pochwalić. Właściciel samochodu pracował jako kurier medyczny, więc w ciągu roku przejechał nim 64 000 kilometrów. I był 27 razy w serwisie. 

Ta Honda ma wzorową niezawodność

honda-civic-type-r-2022-2

Każdy, kto szuka używanego samochodu z 2022 roku zazwyczaj napotka egzemplarze z bardzo niskimi przebiegami rzędu 10 000 kilometrów. Ale ta Honda Civic, która jest teraz na sprzedaż w USA, może być najbardziej eksploatowanym rocznym samochodem jaki widzieliście od dawna. 

Właściciel odebrał samochód pod koniec zeszłego roku i już przejechał nim 64 000 kilometrów. Oznacza to, że przejeżdżał samochodem około 160 kilometrów dziennie. Według dealera samochodowego z Dallas, właściciel pracował jako kurier medyczny i codziennie pokonywał ekstremalne odległości. 

Przebieg jest dużo większy niż większość samochodów przejeżdża przez całe swoje życie. Biorąc to pod uwagę, cena 80 000 zł wydaje się być bardzo atrakcyjna. W ciągu roku samochód był jednak 27 razy na serwisie. Oznacza to, że średnio co 2 tygodnie właściciel odwiedzał swojego mechanika. 

Świetny silnik pod maską

honda-civic-type-r-2022-2

Ale tylko dwa razy chodziło o coś innego niż wymiana oleju czy opon. Musiał wymienić… przedniego grilla i nakrętkę zabezpieczającą do kół. Honda zwykle dobrze wypada w pomiarach jakościowych i ten samochód pokazuje, że to nie przypadek. 

Pod maską Civica pracuje 1,5-litrowy czterocylindrowy silnik turbo o mocy 180 KM. Przekazywana jest na przednią oś za pomocą automatycznej skrzyni CVT. To układ napędowy godny zaufania. 

Honda wydaje się być w doskonałym stanie mimo przejechanych kilometrów, więc może czas i zła konserwacja zużywają samochód bardziej, niż długie przebiegi? Według osoby, która testowała samochód, wszystko działa w jak najlepszym porządku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News