Dacia pracuje nad nowym Loganem! Ten rodzaj nadwozia będzie hitem - podobnie jak jego cena [ZDJĘCIA]

Dacia pracuje nad nowym Loganem! Ten rodzaj nadwozia będzie hitem - podobnie jak jego cena [ZDJĘCIA]

Dacia

Podaj dalej

Decyzja Grupy VW o tym, aby pchnąć Skodę nieco wyżej w segmencie cenowym oznacza, że Dacia pozostała ostatnim bastionem taniego transportu w Europie. Logan sedan i Sandero najnowszej generacji są co prawda droższe niż kiedyś. Wszystko to jednak ze względu na dodatkowy sprzęt i nowoczesne wyposażenie. W ogólnym rozrachunku są jednak nadal śmiesznie tanie. 

dacia logo predkosc

Dla tych, którzy potrzebują dodatkowej praktyczności przy ograniczonym budżecie, Dacia pracuje nad nowym kombi/minivanem. Ma on zastąpić nie tylko Logana MCV, ale także minivana Lodgy. Biorąc pod uwagę wysokość dachu i rozmiar tylnej klapy, zastanawiamy się, czy pojawi się też komercyjna wersja, która zastąpi Dokkera?

Kilka szpiegowskich zdjęć ujawnia, że Dacia pracuje nad osobnym modelem

Wyłapany na zamarzniętym jeziorze w północnej Szwecji prototyp miał konfigurację z kierownicą po prawej stronie. Poprzednie zdjęcia pokazywały felgi aluminiowe zamiast czarnych kołpaków. Z tyłu widzimy hamulce bębnowe, co wskazuje na niską cenę pojazdu. Najprawdopodobniej nowa Dacia otrzyma uproszczoną wersję platformy CMF-B Renault Clio.

2022-dacia-logan-kombi

Lekko odsłonięty przedni grill ujawnia, że prawdopodobnie mamy do czynienia ze znaczkiem Stepway, co wyjaśnia relingi dachowe. Gdy po raz pierwszy ujrzymy samochód bez kamuflażu, prawdopodobnie znajdziemy plastikową okładzinę na nadkolach i inne pseudo-wytrzymałe elementy. Sprawią, że nowa Dacia będzie wyglądała bardziej jak crossover, w tym samym stylu co Sandero Stepway. 

Stepway?

Niewielu pamięta, że idea Stepway po raz pierwszy została użyta w starym Loganie MCV. W rzeczywistości nawet poprzedni sedan Logan, podobnie jak Lodgy i Dokker, zostały poddane zabiegowi pt. zróbmy z tego z crossovera.

2022-dacia-logan-based-wagon-spy-photo

To, czy pojawi się nowa wersja kombi, jest jeszcze niewiadomą. Najważniejsze, co wiemy, że zmiany dotyczą wyłącznie estetyki, bez żadnych ulepszeń mechanicznych. Dacia potwierdziła, że premiera nowego modelu będzie miała miejsce w 2022 r. W połowie dekady pojawi się pierwszy model segmentu C, 7-osobowy SUV Bigster.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News