Nie zmieniłeś opon, bo przecież "zimy nie będzie"? Możesz na tym sporo zyskać! [WYJAŚNIAMY]

Nie zmieniłeś opon, bo przecież "zimy nie będzie"? Możesz na tym sporo zyskać! [WYJAŚNIAMY]

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Podaj dalej

Wśród polskich kierowców w ostatnich latach utarło się, że przecież śnieg pada dwa dni w roku, a i tak cały czas jeździmy „po czarnym”. Cóż, tegoroczna zima bardzo dobitnie zweryfikowała taki pogląd. Opony zimowe to dziś konieczność, a bez nich nie ma co nawet myśleć o wyjeździe z osiedla. I nie chodzi tu już nawet o bezpieczeństwo, ale po prostu o fakt, że zakopiemy się szybciej, niż zdążymy wrzucić pierwszy bieg. Jeśli nie zmieniłeś jeszcze opon na zimowe, możesz wyjść na tym na plus!

Opony zimowe to mus!

Niestety, polscy kierowcy w tym roku dali ciała jeśli chodzi o wymianę opon. Mnóstwo samochodów wciąż wyposażone jest w letnie ogumienie, na którym daleko nie zajedziemy. Od kilku tygodni śnieg pada niemal cały czas, a opony zimowe to mus. Jeśli nie zmieniłeś jeszcze opon, albo nawet nie masz zimówek, możesz na tym sporo zyskać.

Jak to możliwe? Sprawdź TUTAJ! 

Wybór dobrych opon zimowych to niełatwe zadanie. Zawsze pojawia się pytanie o to, czy lepiej zainwestować nieco więcej pieniędzy w porządną oponę, czy może przyoszczędzić? Na szczęście na tym etapie zimy nie trzeba zadawać sobie tego pytania. Jaki jest najlepszy moment na zakup nart, czy spodni narciarskich? Wtedy, gdy kończy się sezon, prawda?

Jakie opony kupić?

Nie inaczej jest w przypadku opon zimowych. Sklepy chcą teraz sprzedać jak najwięcej opon zanim zacznie się sezon wiosenny. A uwierzcie nam, patrząc na drogi i prognozy pogody, te opony zimowe jeszcze się nam przydadzą. Sprawdź najlepsze oferty na zakup zimówek TUTAJ.

Ponadto, od piątku 12 lutego otwarte zostały ponownie hotele i stoki narciarskie. Jeśli nie masz porządnych opon zimowych, nawet nie myśl o tym, żeby wybierać się w góry.

Opony – co mówią przepisy?

Nowe opony mają bieżnik o głębokości od 6,5 mm do 8 mm. W świetle polskiego prawa, aby nie dostać mandatu, nasze ogumienie musi mieć bieżnik większy niż 1,6 mm. W przypadku opon zimowych ta wartość może być jednak niewystarczająca. Eksperci radzą, aby zimówki miały około 4 mm bieżnika. Jeśli nasze zimówki będą miały poniżej 1,6 mm bieżnika, grozi nam mandat w wysokości nawet do 500 złotych. Dlatego jeśli masz opony zimowe, ale są one stare, też warto teraz je wymienić. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News