Najbardziej popularne kombi na świecie w nowej odsłonie. To będzie absolutny hit sprzedażowy! [ZDJĘCIA]

Najbardziej popularne kombi na świecie w nowej odsłonie. To będzie absolutny hit sprzedażowy! [ZDJĘCIA]

popularne-kombi-lifitng-subaru-outback

Podaj dalej

Najlepiej sprzedające się kombi na świecie właśnie pojawiło się w zupełnie nowej osłonie. I nie – nie mówimy wcale o Volkswagenie Passacie. Kombi od dziesięcioleci były domeną Europejczyków, więc wielu spodziewa się, że najlepiej sprzedający się samochód tego typu będzie pochodził z Europy. Tak jednak nie jest. 

Popularne kombi otrzymało lifting

popularne-kombi-lifitng-subaru-outback

Jeszcze do niedawna samochody w wersji kombi cieszyły się ogromną popularnością w Europie. Do pewnego stopnia były one po prostu idealne. Jeśli w rodzinie miałeś tylko jeden samochód, najprawdopodobniej było to właśnie kombi. Teraz coraz częściej rolę takiego samochodu odgrywają SUV-y. 

Czy SUV-y będą rządzić w następnych latach? Tego nie wiemy, pewnie tak. Ale patrząc na liczby najlepiej sprzedającego się na świecie kombi, widać wyraźnie, że niektóre modele wcale nie odczuwają popularności SUV-ów. Subaru Outback trafiło do sprzedaży w 1994 roku, kiedy to osiągnęło zaledwie… 1238 rejestracji w USA. Zainteresowanie wzrosło i 17 lat później japoński producent po raz pierwszy sprzedał ponad 100 000 samochodów w ciągu jednego roku. 

popularne-kombi-lifitng-subaru-outback

Był to jednak dopiero początek ogromnego sukcesu. W latach 2016-2019 sam Outback sprzedawał się za oceanem w liczbach od 178 do 188 tysięcy sztuk rocznie. W ubiegłym roku i przed rokiem rejestracje spadły do 154 623 i 153 290 egzemplarzy, ale wszyscy wiemy, dlaczego tak było. Subaru wciąż inwestuje więc w ten model, a szósta generacja zaprezentowana 3 lata temu wygląda również świetnie. 

Mocna benzyna i mnóstwo nowej technologii

popularne-kombi-lifitng-subaru-outback

Nowy wygląd kombi prawdopodobnie nie każdemu przypadnie do gustu. Lifting nie jest tak rozległy z zewnątrz, ale znajdziemy plastikowe ochronne elementy, osłonę chłodnicy, czy zderzak. Są też nowe światła przeciwmgłowe, jednak ostateczną ocenę pozostawiamy wam. 

W przypadku komory silnika wszystko pozostaje bez zmian. Amerykańscy klienci nadal mogą wybierać między 2,5-litrowym czterocylindrowym silnikiem w wersji atmosferycznej i doładowanej. Pierwszy z nich generuje 185 KM, natomiast drugi dostrojony jest do 264 KM. W Europie Outback dostępny jest tylko z silnikiem o mocy 169 KM. 

popularne-kombi-lifitng-subaru-outback

Jedną z najważniejszych modyfikacji jest ulepszenie systemu bezpieczeństwa EyeSight. Oprócz podwójnej kamery system wykorzystuje teraz inną kamerę szerokokątna, która poprawia wykrywanie pieszych i rowerzystów. Przy prędkościach do 50 km/h technologia sama wyhamuje samochód i może całkowicie zapobiegać wypadkom. Ponadto, Outback ma również wykrywanie martwego pola i monitorowanie pasa ruchu. 

We wnętrzu znajdziemy najnowszą wersję systemu multimediów Starlink. Ale to wszystko w ramach liftingu. Na ten moment nowe kombi pojawi się tylko w Ameryce, a na informacje dot. Europy musimy jeszcze poczekać. Na pewno prędzej czy później pojawi się także u nas. 

popularne-kombi-lifitng-subaru-outback

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News