Rosyjska myśl techniczna właśnie osiągnęła kolejny poziom absurdu. Zamontowali do Łady "działające" nogi

Rosyjska myśl techniczna właśnie osiągnęła kolejny poziom absurdu. Zamontowali do Łady "działające" nogi

Podaj dalej

YouTuberzy z kanału Garage54 uwielbiają znęcać się nad Ładami i zazwyczaj ich modyfikacje nie kończą się dobrze dla kultowego rosyjskiego samochodu. Trzeba przyznać, że i tym razem sprawy nie kończą się najlepiej dla Łady, jednak tym razem film jest czymś zupełnie innym. Nie wiemy, jaki rodzaj wódki jest obecnie spożywany w Rosji, ale jeśli takie projekty są rezultatem, chętnie byśmy spróbowali. Cóż tu można powiedzieć… Rosja to stan umysłu. 

Zespół Garage54 dostarczył Ładę do chłopaków z ekipy Workroom Siberia w celu przeprowadzenia modyfikacji. Samochód, który próbują stworzyć, to łazik Łady. 

rosja myśl techniczna łada

Rosja, rosja, ach to ty

Demontaż rozpoczął i zakończył się od układu wydechowego. Nie chodziło o większy hałas, ponieważ złożone mechaniczne nogi połączeń są po obu stronach biegnącymi pod samochodem rurami. Zainstalowana została również pomocnicza rama, która sprawia, że tył samochodu jest wyjątkowo sztywny. Jest też dodatkowe wzmocnienie na korpus. 

Poszczególne nogi przymocowane są do rury przyspawanej do zewnętrznej krawędzi każdego koła. Jako takie, działają jak korba, obracając rurę, co z kolei powoduje ruch całej nogi. To dość sprytna inżyniera, ponieważ nogi są w zasadzie serią dźwigni, które w ruchu naśladują ruch nóg. 

rosja myśl techniczna łada

Czy to faktycznie działa?

Szczerze mówiąc, to zależy od tego, jaką masz definicję działania. Nic się jednak nie martw – nie zepsujemy ci tej 20-minutowej przygody z dziwną, rosyjską myślą techniczną. Już na zdjęciach widzimy, że samochód twardo siedzi na tylnych nogach, a koła poruszają nimi zgodnie z zapowiedziami. 

Samochód porusza się w wielu kierunkach i ciężko tu mówić o rekordach prędkości. Czy coś po drodze się psuje? Zobacz wideo i oceń sam. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News