Rozrywkowe małżeństwo odpaliło papierosa w swoim SUV-ie. Szkoda, że zapomnieli co wiozą w bagażniku

Rozrywkowe małżeństwo odpaliło papierosa w swoim SUV-ie. Szkoda, że zapomnieli co wiozą w bagażniku

Podaj dalej

Jeśli wciąż szukasz kolejnych powodów, aby rzucić palenie, ta para dała ci jeszcze jeden do dodania do swojej listy. Palenie papierosa może wysadzić twojego SUV-a i spowodować poważne oparzenia. Jak to możliwe? Przekonało się o tym to małżeństwo.

Okoliczności były sprzyjające

malzenstwo-suv-grill-papieros

Palenie papierosa normalnie nigdy nie spowodowałoby wybuchu twojego samochodu. Jednak w tym przypadku para z Floryda stworzyła idealną sytuację, w której przy świetle zapałki może dojść do ognistego show. 

Po pierwsze, podczas transportu czegoś, co może wywołać ogień, świetnym pomysłem jest wyłączenie jego zdolności do wytwarzania ognia. W tym przypadku był to zbiornik z propanem zasilający grilla. Był podłączony, ustawiony w pozycji otwartej, a grill był włączony. 

Oznaczało to, że do kabiny średniej wielkości SUV-a cały czas pompowano łatwopalny propan. Pasażerowie powinni byli szybko zauważyć wyciekający propan, gdyż ma on bardzo charakterystyczny zapach. Nie bez powodu – właśnie po to, aby można było go zidentyfikować. 

malzenstwo-grill-papieros-suv

Zamiast SUV-a, kupcie lepiej pickupa!

Ponadto, SUV-y są świetnymi samochodami użytkowymi, ponieważ mogą pomieścić dużą liczbę rzeczy. Ale tylko dlatego, że coś zmieści się do twojego SUV-a, nie oznacza, że powinieneś to w nim przewozić. 

Grill gazowy na propan to coś bardziej odpowiedniego dla pickupa. Otwarty, wentylowany charakter tylnej paki zapewni, że żadna iskra w pojeździe nie spowoduje wybuchu. 

Niezależnie od tego, połączenie całkowicie otwartego grilla propanowego, małej zamkniętej przestrzeni i iskry zapałki lub zapalniczki wystarczyło, aby otworzyć czerwoną Kię Sorento jak puszkę. Na szczęście para przeżyła ten wybuch. Jesteśmy przekonani, że już nigdy więcej nie popełnią tego niebezpiecznego błędu.

To już się dzieje! Niemcy odwracają się od Diesla. Najnowsze dane nieubłagane dla silników wysokoprężnych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News