McDonald's wprowadza rewolucyjny system Drive Thru dla kierowców. Pierwsza restauracja już działa

McDonald's wprowadza rewolucyjny system Drive Thru dla kierowców. Pierwsza restauracja już działa

mcdonald's-restauracja-parking

Podaj dalej

McDonald’s to częsty przystanek wśród zmotoryzowanych, a gigant sieci fast foodowych właśnie uruchomił automatyczny system drive-thru. Koniec z czekaniem w kolejce do kasy. Wyobraź sobie, że podczas podróży samochodem możesz podjechać do najbliższej restauracji fast food i odebrać zamówienie bez konieczności czekania w kolejce. To może stać się niezwykle popularne rozwiązanie również w Polsce. 

Pierwszy taki McDonald’s na świecie

mcdonald's-restauracja-parking
fot. McDonald’s

McDonald’s rozpoczął testy szybszego, zautomatyzowanego systemu drive-thru. Gigant restauracji typu fast food przeprowadza ten eksperyment od kilku tygodni, jak donosi The Guardian. Nacisk kładziony jest na osoby, które wolą zamawiać na wynos, a celem jest przyspieszenie tego procesu. 

Klienci w restauracji w Fort Worth w Teksasie mają dwie możliwości odebrania posiłku, który zamówią z wyprzedzeniem z aplikacji mobilnej albo w restauracji za pomocą kiosku. Zamówienie można złożyć też na zewnątrz za pomocą nowej linii przejazdu zwaną „kolejką zamówień z wyprzedzeniem”. Jedzenie odbierzemy za pomocą taśmowego przenośnika z kuchni do klienta. 

Na stronie internetowej McDonald’s czytamy: – Kolejka zamówień z wyprzedzeniem to oddzielna linia przejazdu, na której klienci otrzymują zamówienia za pośrednictwem przenośnika z jedzeniem i napojami. To świetna opcja dla klientów, którzy chcą złożyć zamówienie z wyprzedzeniem za pomocą aplikacji McDonald’s. Dzięki temu pomijamy tradycyjny przejazd przez kolejkę i otrzymujemy jedzenie szybko i wygodnie. 

mcdonald's-restauracja-parking
fot. McDonald’s

Nowy pomysł nie podoba się każdemu

Nowy pomysł sieci McDonald’s wywołuje również kontrowersje. W mediach społecznościowych wielu krytykuje międzynarodową firmę za inwestowanie dużych sum w zautomatyzowaną restaurację, zamiast lepiej opłacać swoich pracowników. 

Reporter Elijah Schaffer zamieścił na Twitterze film przedstawiający zautomatyzowaną dostawę zamówień w restauracji z podpisem:

Prosiłeś o płacę minimalną w wysokości 25 dolarów. Otrzymujesz: pierwszy zautomatyzowany McDonald’s w Teksasie”. Tweet ten w chwili pisania artykułu miał już 100 000 polubień i ponad 20 000 udostępnień. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News