Masz starszy telefon z systemem Android? Nie sprzedawaj go - w twoim aucie może zdziałać cuda!

Masz starszy telefon z systemem Android? Nie sprzedawaj go - w twoim aucie może zdziałać cuda!

Podaj dalej

Pewien genialny internauta zamienił swój stary telefon z systemem Android i zepsutą baterią w prawdziwy kombajn dla kierowcy. Chciałbyś mieć funkcjonalność Android Auto, ale masz starszy samochód? To rozwiązanie może być dla ciebie idealne. 

“Blob” – istota, która zaskakuje naukowców

Starszy Android idealny do samochodu

Koniec dominacji Google Maps w Android Auto?

Android Auto stanowi najprostszy sposób obsługi połączeń, muzyki, nawigacji. Wszystko, co najważniejsze w twoim telefonie, kierowcy nowszych samochodów mogą obsługiwać za pomocą głównego ekranu w samochodzie. 

Możesz jeszcze bardziej ułatwić sobie życie – wystarczy skorzystać ze starszego telefonu i zamienić go w prawdziwą maszynę. Korzystanie z dodatkowego telefonu w celu zasilania Android Auto ma sens zwłaszcza, jeśli możesz wyposażyć go w kartę SIM, która dzieli twój numer telefonu i abonament z głównym urządzeniem. 

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Dzięki takiemu rozwiązaniu nic nie tracisz i przede wszystkim nie musisz podłączać głównego urządzenia do samochodu. Android Auto uruchamia się automatycznie, gdy wsiadasz Dos samochodu. 

Działa nawet z uszkodzoną baterią

Nie tylko Google Maps w Android Auto

Ten konkretny internauta przekształcił swój stary telefon OnePlus One na urządzenie zasilające Android Auto. Nawet bez baterii – wziął telefon, który już nie działa i zrobił z nim cuda. Jak to możliwe, że Android Auto uruchamia się na telefonie z Androidem bez baterii?

To nie jest projekt dla przeciętego użytkownika, ale nie wymaga też cudów. Internauta wprowadził tylko kilka drobnych poprawek, aby wszystko zaczęło działać idealnie. 

– Port USB jest bezpośrednio przylutowany do złącza baterii. Niezbyt to ładne, ale działa. Może obsługiwać 5V. Kondensator uruchamia przycisk zasilania po wejściu do samochodu. Telefon to OnePlus One – wyjaśnia użytkownik Reddita. 

Szybko i sprawnie

android-auto-stary-telefon-bez-baterii

Bez stałego źródła zasilania Android ładuje się za każdym razem, gdy kierowca wsiada do samochodu. Wygląda na to, że cały proces trwa około 2 minut. Jednakże, biorąc pod uwagę fakt, że rozpoczyna się już po otwarciu drzwi, nie powinno być to zbyt uciążliwe. 

To samo można osiągnąć używając po prostu dowolnego telefonu z baterią. Z drugiej strony nie jest to coś, co będzie funkcjonować idealnie w najgorętsze dni. Mimo to, załatwienie sobie drugiej karty SIM i podłączenie telefonu na stałe do samochodu wydaje się być kuszącą opcją. 

Jeśli chcesz spróbować tego eksperymentu samodzielnie, nie potrzebujesz żadnych instrukcji. Wystarczy, że spojrzysz na zdjęcie poniżej, aby zobaczyć, jak dokładnie przylutowany jest Lat Flex do płyty głównej. Oczywiście, nie będzie to aż tak proste we wszystkich telefonach, ale też nie niemożliwe. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News