Lewis Hamilton: "Nie lubię jeździć samochodem, to dla mnie stresujące". Zaskakujące wyznanie mistrza F1!

Vanity Fair opublikowało właśnie fantastyczny, dogłębny wywiad z siedmiokrotnym mistrzem świata. Lewis Hamilton opowiada o wszystkich ważnych tematach związanych z jego karierą w F1. Pojawiła się też ciekawa kwestia samochodu, którym porusza się on na codzień. 

Lewis Hamilton: „Nie lubię jeździć samochodem, to dla mnie stresujące”. Zaskakujące wyznanie mistrza F1!
Podaj dalej

Lewis Hamilton z zaskakującym wyznaniem

Chris Heath z Vanity Fair opowiedział nieprawdopodobną scenę jazdy z mistrzem F1 w najmniejszym i najbardziej skromnym samochodzie z rozszerzonego portfolio Mercedesa. Tak, tak – Lewis Hamilton na codzień jeździ małym, elektrycznym Smartem!

„Za kierownicą siedzi Lewis Hamilton, a ja jestem jego pasażerem. To doświadczenie nie jest całkowicie takie, jak można by się spodziewać. Po pierwsze, samochód, którym jedziemy. Wie, że ludzie oczekują od niego jakiegoś fajnego, sportowego samochodu, a on miał takie, gdy był młodszy. Ale w dzisiejszych czasach wybiera małego elektrycznego Smarta.”

„Po drugie, na otwartych drogach Lewis Hamilton jest do bólu rozsądnych i ostrożnym kierowcą. Nigdy nie przekracza prędkości i często zatrzymuje się, aby przepuścić niecierpliwych kierowców. Po trzecie, jak twierdzi, właściwie nie lubi prowadzić. W rzeczywistości robi to dosyć rzadko: <<Po prostu myślę, że to dla mnie stresujące. Staram się nie robić rzeczy, które nie dają mi nic. Słuchaj, jedziemy po tych drogach. Tu wszystko może się zdarzyć>>”

f1 formuła 1 mercedes michael masi red bull hamilton verstappen
fot. Mercedes F1 Media

Już nie Mercedes AMG czy Pagani

To dość zaskakujące jak na człowieka, który niegdyś jeździł takimi autami jak AMG GT, czy Pagani Zonda. Z każdym kolejnym zdaniem zaczynamy jednak rozumieć, dlaczego Hamilton kładzie mniejszy nacisk na to, czym jeździ. Gdy dwójka wjeżdża w korek na południu Francji, Hamilton zaczyna się denerwować: „To jest dla mnie stresujące. Ta droga jest szalona, tyle się tutaj nie dzieje. Za sekundę zawrócę samochód”. 

Kierowcy wyścigowi z najwyższej półki polegają na przewidywaniu i wspólnym rozumieniu zasad obowiązujących na torze wyścigowym. To pozwala im skupić się na wyciśnięciu ostatniej dziesiątej czy setnej sekundy z okrążenia. Na drogach publicznych chaos i niepewność przeciętnego kierowcy musi być denerwująca dla kogoś, kogo życie zawodowe płynie u boku najbardziej utalentowanych kierowców na świecie. 

hamilton f1 formuła 1
fot. Mercedes-AMG Petronas F1 Team

Poza tym, Lewis Hamilton nie ma nikomu nic do udowodnienia. Jest rozpoznawany na całym świecie. Każdy, kto choć trochę zna się na F1, czy sporcie ogółem wie, że 7-krotny mistrz świata jest wart setek milionów dolarów. Kiedy możesz mieć każdy samochód na świecie, czasami największym osiągnięciem jest wybranie czegoś najbardziej skromnego. 

Przeczytaj również