Kultowy Opel z 1991 r. z przebiegiem 20 tys. km na sprzedaż. Można na nim zarobić małą fortunę

W przypadku niektórych samochodów od razu wiadomo, że w przyszłości będą kultowe. Niektóre potrzebują na to czasu, a jeszcze inne przepadają na śmietniku historii. Opel Calibra jest dziś jednak niezwykle atrakcyjnym samochodem. A ten konkretny egzemplarz przetrwał w praktycznie idealnym stanie. A do tego jest dostępny za przystępną cenę – auto będzie tylko na siebie zarabiać. 

opel-calibra-uzywana
Podaj dalej

Piękny Opel za rozsądną cenę

opel-calibra-uzywana
fot. mobile.de

Jeśli Opel Calibra jest jednym z twoich ulubionych samochodów z lat 90. na pewno nie umknęło ci, że praktycznie w ogóle nie widać ich już na dzisiejszych ulicach. Znalezienie egzemplarza w stanie seryjnym, z oryginalnymi kołami, w dobrym stanie i z całą karoserią bez rdzy graniczy z cudem. 

Czasami na sprzedaż pojawiały się eksponaty praktycznie muzealne, ale ich cena była ogromna. Nikt „normalny” nie zapłaciłby przecież prawie 200 000 zł za Calibrę, prawda? 

opel-calibra-uzywana
fot. mobile.de

Ten konkretny egzemplarz ma przebieg bliski zeru, a stan samochodu jest doskonały. Pod maską znajduje się podstawowy 2-litrowy silnik o mocy 115 KM. Choć samochód nie będzie sprawiał niewiadomo jakiej frajdy z jazdy, wciąż mamy pięknego youngtimera w czerwonym kolorze. 

Niski przebieg i świetny stan

opel-calibra-uzywana
fot. mobile.de

Ten konkretny egzemplarz jest na sprzedaż w Niemczech, gdzie miał tylko dwóch właścicieli. Pierwszy z nich zrobił autem tylko 20 000 kilometrów. Następnie Opel trafił w ręce obecnego właściciela, kolekcjonera, który dołożył zaledwie 5 446 km. To prawie nic w ciągu 32 lat. Według sprzedawcy nosi jedynie minimalne ślady użytkowania. I widać to na zdjęciach. 

Ważna jest również cena – właściciel chce za niego 15 490 euro. To po dzisiejszych kursach wymiany około 60 000 zł. Tak piękny Opel za takie pieniądze to rozsądna propozycja. Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć podwozie przed korozją, uczynić z niego samochód stricte letni i przez zimę trzymać go w suchym garażu.

opel-calibra-uzywana
fot. mobile.de

Przeczytaj również