Kultowy Diesel zostanie zastąpiony elektrykiem. Fani tego modelu przeżyją ogromne rozczarowanie

Kultowy Diesel zostanie zastąpiony elektrykiem. Fani tego modelu przeżyją ogromne rozczarowanie

Podaj dalej

Ten model zasłynął z potężnych silników spalinowych. Samochód dopiero co otrzymał niesamowity silnik typu Diesel, a już pojawiają się informacje o tym, że zastąpiony zostanie silnikiem elektrycznym. 

Diesel odejdzie do lamusa?

2020 Ram 1500 EcoDiesel

RAM jest bardzo wszechstronny, to prawda. Marka oferuje swoim klientom zarówno niezwykle paliwożerczy, 700-konny silnik Hellcat 1500 TRX, jak i superoszczędny Eco Diesel. Okazuje się jednak, że marka w najbliższej przyszłości planuje dodać do swojej oferty elektrycznego pickupa. 

Podsumowując wyniki finansowe za trzeci kwartał br. roku dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles, Mike Manley, powiedział: – bądźcie czujni przez krótką chwilę, donosi Detroit Free Press.

FCA nie ma obecnie w swojej amerykańskiej ofercie ani jednego w pełni elektrycznego pojazdu, choć planuje wprowadzić elektryczne wersje sportowych Maserati GranTurismo i GranCabrio. Do salonów wkrótce trafi także Jeep Wrangler 4xe, czyli hybryda typu plug-in. 

2020 Ram 1500 EcoDiesel

Pickupy czeka elektryfikacja

Nie wiadomo jeszcze, kiedy do oferty trafi elektryczny RAM, który powinien zostać oparty na pickupie o oznaczeniu 1500. Rzecznik firmy RAM odmówił podania dodatkowych szczegółów na ten temat. 

Wydaje się, że może to być odpowiedź na 1000-konnego Hummera EV, którego zaprezentował GMC. Producenci coraz chętniej opracowują tego typu konstrukcje, aby walczyć z nowicjuszami na rynku, takimi jak Bollinger, Rivian czy Lordstown. 

Nad elektrycznym pickupem pracuje również Tesla ze swoim Cybertruckiem. Ciężarówka Elona Muska ma mieć zasięg ponad 800 kilometrów na jednym ładowaniu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News