Netflix: Kolejny wyścigowy hit. "Fangio: człowiek, który poskromił maszyny" receptą na nudny poniedziałek

Netflix: Kolejny wyścigowy hit. "Fangio: człowiek, który poskromił maszyny" receptą na nudny poniedziałek

57 interakcji
AAAABWRNspAh-Y-AVzRGE1ZUd48V2Q9auDpxusRE1CGwlOnICCvEUJSpDF6xJecZq0sphlYDWiMzRq4hLEwHD3r1mQp12bWL

Podaj dalej

Juan Manuel Fangio uważany jest za jednego z największych mistrzów w historii Formuły 1. Na dzisiejszy wieczór #zostańwdomu proponujemy ciekawie zapowiadający się film dokumentalny o 5-krotnym mistrzu świata na platformie Netflix. 

Dominacja Juana Manuela Fangio w latach 50. była podobna do tej, którą obserwujemy dziś ze strony Lewisa Hamiltona. Argentyńczyk swoje tytuły zdobywał jednak z różnymi zespołami. Od Alfy Romeo, przez Maserati, aż po Daimlera Benza i Ferrari. 

Netflix postanowił podzielić się tą historią z szerszą publicznością. Kronika niesamowitego życia argentyńskiego kierowcy otrzymała tytuł „Fangio: człowiek, który poskromił maszyny”. 

Film pokazuje głównego bohatera, który ścigał się w najbardziej niebezpiecznym okresie i osiągnął więcej sukcesów niż ktokolwiek inny. W filmie trwającym 92 minuty występuje wiele osób związanych ze światem Formuły 1. 

Wśród nich znajdują się m. in. Fernando Alonso, Alain Prost, Jackie Stewart, Mika Hakkinen, Toto Wolff, Nico Rosberg, Carlos Reutemann, czy Hans Hermann. Wszyscy oni opowiadają o Fangio, a film pokazuje nie tylko jego sukcesy w F1, ale także w innych sportach motorowych. 

Dokument został stworzony przez Luciano Origlio i Rodirigo H. Vilę w języku hiszpańskim. Mamy jednak rzecz jasna polskie napisy lub lektora. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News